Դիտարկման ժամանակ հրադադարի ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել
ԼՂՀ ԱԳՆ-ան հաղորդագրության համաձայն՝ հոկտեմբերի 26-ին ԵԱՀԿ առաքելությունը պլանային դիտարկում է անցկացրել Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում` Աղդամի ուղղությամբ` Յուսուֆջանլու բնակավայրի մոտ:
ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի (ԳՆԱՆ) դաշտային օգնականներ Անտալ Հերդիչը (Հունգարիա) և Ժասլան Նուրտազինը (Ղազախստան):
Հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գրասենյակի համակարգող, փոխգնդապետ Իմրե Պալատինուսը (Հունգարիա) և ԳՆԱՆ-ի դաշտային օգնականներ Վիլյամ Պրայորը (Մեծ Բրիտանիա) և Քրիստո Քրիստովը (Բուլղարիա):
Ըստ ԼՂՀ ԱԳՆ-ի մամուլի ծառայության` դիտարկումն անցել է ըստ սահմանված գրաֆիկի: Դիտարկման ժամանակ կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել:
Դիտարկման ընթացքում առաքելությանը ղարաբաղյան կողմից ուղեկցում էին ԼՂՀ Արտաքին գործերի և Պաշտպանության նախարարությունների ներկայացուցիչները:

OSCE monitors line of contact
On October 26, OSCE conducted a regular monitoring on the line of contact of Nagorno Karabakh-Azerbaijan armed forces near the populated area of Yusufjanlu, Artsakh Foreign Ministry reported.
Field Assistants to the Personal Representative of OSCE Chairman-in-Office, Antal Herdic (Hungary), Hristo Hristov (Bulgaria), and Zhaslan Nurtazin (Kazakhstan) conducted the monitoring from the positions of the NKR Defense Army.
OSCE Office Coordinator, Lieutenant-Colonel Imre Palatinus (Hungary) and Field Assistants to the Personal Representative of OSCE Chairman-in-Office Willam Pryor (Great Britain) and Zhaslan Nurtazin (Kazakhstan) accompanied the monitoring from Azerbaijani side.
According to the source, the monitoring was held according to the schedule. No cases of violation of ceasefire regime were registered.
Representatives of Artsakh Foreign Ministry and Defense Ministry accompanied the monitoring on the Karabakh side.