ՀՀ ՊՆ-ն դատապարտում է ապակայունացման ադրբեջանական հերթական քայլը
Համաձայն ԼՂՀ ՊԲ տարածած հաղորդագրության` հոկտեմբերի 26-ին, ժամը 16:45-ի սահմանում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի հյուսիս-արևելյան (Մարտակերտի) ուղղությամբ հակառակորդի ձեռնարկած հերթական հրաձգության հետևանքով զոհվել է ԼՂՀ ՊԲ ժամկետային զինծառայող, շարքային Հարութ Աշոտի Գրիգորյանը (ծնվ. 1990թ., Ստեփանակերտի զինկոմիսարիատ):
«ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խստորեն դատապարտում է շփման գծում ԵԱՀԿ առաքելության մոնիտորինգի անցկացումից ժամեր անց և ՌԴ նախագահի միջնորդությամբ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հանդիպման նախօրեին իրադրության ապակայունացման ադրբեջանական հերթական քայլը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորապես ցավակցում է Հարութ Գրիգորյանի հարազատներին և հայտարարում, որ Ադրբեջանի ԶՈՒ նման սադրանքների հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա», - ասված է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության տարածած հայտարարությունում :

According to NKR Defense Army, on October 26, 04:45 pm, term serviceman of NKR Defense Army Harut Grigoryan, 20, was killed by enemy’s fire in northeast line of contact of Karabakh-Azerbaijan armed forces (Martakert).
“Defense Ministry strictly condemns Azerbaijan’s regular destabilization act following OSCE monitoring in the line of contact on the eve of Armenian and Azerbaijani Presidents’ meeting with Russian President’s mediation.
Defense Ministry extends condolences to Harut Grigoryan’s relatives and states that Azerbaijani party is responsible for such provocations by Azerbaijan’s armed forces,” Armenian Defense Ministry press office reported.