Բակո Սահակյանն ընդունել է Էվի Կալիմնյուին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 1-ին ընդունել է Հունաստանի Հայ դատի հանձնախմբի անդամ Խաչիկ Խաչատուրյանին և Աթենքի Խաձիկիրիակիո գիշերօթիկ հաստատության տնօրեն Էվի Կալիմնյուին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի լրատվական ծառայությունից:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել հյուրերի ջանքերը՝ ուղղված Հունաստանում Արցախի զոհված ազատամարտիկների երեխաների հանգիստը կազմակերպելու գործին` հույս հայտնելով, որ այս բարեգործական կարևոր նախաձեռնությունը հետագայում ևս կունենա իր շարունակությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության մշակույթի նախարար Նարինե Աղաբալյանը ու կրթության եւ գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը:

Bako Sahakyan received Evi Kalimniou
On 1 November President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received member of the "Hay Dat" commission in Greece Khachik Khachaturyan and headmaster of the Hadzikiriakio boarding school in Athens Evi Kalimniou.
Bako Sahakyan rated high the efforts of the guests directed to organizing the pastime of children of Artsakh perished freedom-fighters in Greece hoping that this significant philanthropic undertaking would have its continuation also in future.
Artsakh Republic minister of culture and youth affairs Narine Aghabalyan and minister of education and science Vladik Khachatryan partook at the meeting.