Ադրբեջանի ՊՆ-ի տարածած տեղեկատվությունը սուտ է
«Ադրբեջանի ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունը իրականությանը չի համապատասանում»,- անդրադառնալով ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած այն հայտարարությանը, թե շփման գծում հայկական ստորաբաժանումների արձակած գնդակից ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել՝ Aysor.am-ի հետ զրույցում նշեց ԼՂՀ ՊԲ հրամանատարի մամլո խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը:
Նա նաև ասաց. «Եթե ադրբեջանական բանակում իսկապես զոհեր կամ վիրավորներ են գրանցվել, ապա ադրբեջանական լրատվամիջոցները դրա պատճառները պետք է փնտրեն ադրբեջանական բանակում տիրող բարքերի համատեքստում»:
Անդրադառնալով Ադրբեջանի ՊՆ-ի այն հայտարարությանը, թե հայկական կողմի գործողությունների պատճառով շփման գծում լարվածություն է առաջանում՝ Ս. Հասրաթյանը նշեց, որ առաջնային գծում լարվածություն առաջացնող միակ կողմը՝ Ադրբեջանն է, իսկ ԼՂՀ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները միայն պատասխանում են վերջիններիս կողմից արձակված կրակին:

Сенор Асатрян: МО Азербайджана распространило дезинформацию
«Распространенная министерством обороны Азербайджана информация не соответствует действительности», - отметил в беседе с корреспондентом Aysor пресс-секретарь Армии обороны НКР Сенор Асратян, комментируя появившиеся в азербайджанских СМИ сведения о том, что в результате нарушения армянскими подразделениями режима прекращения огня был ранен солдат ВС Азербайджана.
«Если в азербайджанской армии в действительности есть погибшие или раненные, то СМИ Азербайджана должны искать причины этого в нравах, царящих в азербайджанской армии», - отметил пресс-секретарь Армии обороны НКР.
Касаясь заявления МО Азербайджана о том, что из-за действий армянской стороны на линии соприкосновения сохраняется напряженная обстановка, Сенор Асратян подчеркнул, что единственной стороной, из-за которой на передовой линии возникает напряженная обстановка, является Азербайджан, а передовые подразделения Армии обороны Нагорного Карабаха лишь отвечают на ответный огонь противника.