Ադրբեջանի ՊՆ-ի տարածած տեղեկատվությունը սուտ է
«Ադրբեջանի ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունը իրականությանը չի համապատասանում»,- անդրադառնալով ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած այն հայտարարությանը, թե շփման գծում հայկական ստորաբաժանումների արձակած գնդակից ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել՝ Aysor.am-ի հետ զրույցում նշեց ԼՂՀ ՊԲ հրամանատարի մամլո խոսնակ Սենոր Հասրաթյանը:
Նա նաև ասաց. «Եթե ադրբեջանական բանակում իսկապես զոհեր կամ վիրավորներ են գրանցվել, ապա ադրբեջանական լրատվամիջոցները դրա պատճառները պետք է փնտրեն ադրբեջանական բանակում տիրող բարքերի համատեքստում»:
Անդրադառնալով Ադրբեջանի ՊՆ-ի այն հայտարարությանը, թե հայկական կողմի գործողությունների պատճառով շփման գծում լարվածություն է առաջանում՝ Ս. Հասրաթյանը նշեց, որ առաջնային գծում լարվածություն առաջացնող միակ կողմը՝ Ադրբեջանն է, իսկ ԼՂՀ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները միայն պատասխանում են վերջիններիս կողմից արձակված կրակին:

Azerbaijan’s Defense Ministry report false
Azerbaijan’s Defense Ministry report does not correspond to reality, spokesman for NKR Defense Army Commander Senor Hasratyan said commenting upon Azerbaijani media reports that Armenian army allegedly fired at Azerbaijani positions injuring an Azerbaijani serviceman.
According to Hasratyan, if there are indeed injuries or deaths in Azerbaijan’s army, Azerbaijani media should look for the reasons in Azeri army’s morals and manners.
Commenting upon Azerbaijani army’s statement that Armenian party causes tension on contact line S. Hasratyan said that the only party causing tension is Azerbaijan, and NKR Defense Army merely responds to enemy fire.