Արցախում քննարկվել են շրջանների սոցիալ-տնտեսական խնդիրներ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 2-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել շրջվարչակազմերի ղեկավարների մասնակցությամբ, որտեղ քննարկվել են շրջաններում առկա սոցիալ-տնտեսական իրավիճակի և 2011 թվականի պետական բյուջեի ձևավորման հետ կապված խնդիրներ:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ շրջանների զարգացումը հանրապետության սոցիալ-տնտեսական առաջընթացի հիմքն է, և այս առումով ընդգծել է շրջվարչակազմերի ակտիվ մասնակցությունը բյուջեի ձևավորման գործում:
Բակո Սահակյանի խոսքով` բյուջեով նախատեսվող ծրագրերը պետք է լինեն իրատեսական և արտացոլեն ինչպես շրջանի, այնպես էլ հանրապետության զարգացման գլխավոր ուղղությունները:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ խորհրդակցությանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

В НКР обсуждены вопросы социально-экономического развития
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян созвал сегодня рабочее совещание с участием руководителей районных администраций, на котором были обсуждены нынешняя социально-экономическая ситуация в районах и вопросы формирования государственного бюджета на 2011 год.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, глава государства отметил, что развитие районов является основой социально-экономического прогресса республики, и в этом контексте подчеркнул необходимость активного участия райадминистраций в формировании бюджета.
По словам Бако Саакяна, намеченные бюджетом программы должны быть реалистичными и отражать основные направления развития республики и ее районов.