ԱՄՆ-ում մեկնարկում են Կոնգրեսի միջանկյալ ընտրությունները
Այսօր ԱՄՆ-ում մեկնարկում են Կոնգրեսի միջանկյալ ընտրությունները: Ամերիկացիները լիովին կփոփոխեն ներկայացուցիչների պալատի կազմը, ինչպես նաև կվերընտրեն սենատորների մեկ երրորդը և 50 նահանգապետերից 37-ին:
Ինչպես հաղորդում է ռուսաստանյան Առաջին ալիքը, ընտրությունները կարող են էապես փոխել երկրի քաղաքական դաշտը:
Այժմ Կոնգրեսի երկու պալատներում գերիշխում են դեմոկրատները, սակայն, համաձայն հարցումների և քաղաքագետների կարծիքների, ընտրությունները կարող են հաղթանակ բերել հանրապետականներին:
Հատկապես սուր պայքար է սպասվում Նյու Յորք նահանգում, որտեղ ներկայացված է միանգամից 7 թեկնածու, ինչպես նաև Կալիֆոռնիայում, որտեղ իր պաշտոնը լքում է նահանգապետ Առնոլդ Շվարցենեգերը:

U.S. is today holding Interim Congressional elections. America will fully change the composition of the House of Representatives as well as will reelect one third of the senators and 37 out of 50 governors.
The elections may essentially change America’s political field, Russia’s First TV Channel reported.
Democrats now have a majority in the two Houses of Congress, however, according to surveys and political scientists, Republicans are likely to win the elections.
Acute competition is expected in New York State with 7 candidates running in the elections as well as in California with Arnold Schwarzenegger terminating his office.