Վաղը ադրբեջանական կողմին կհանձնվի Ադրբեջանի քաղաքացին
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ի կատարումն 2010թ. հոկտեմբերի 27-ին Աստրախանում Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահների հանդիպման ժամանակ ձեռքբերված պայմանավորվածության, ս.թ. նոյեմբերի 4-ին ժամը 12:00-ին հայ-ադրբեջանական շփման գոտու հյուսիս-արևելյան սահմանում` Իջևան-Ղազախ ճանապարհի հատվածում, ադրբեջանական կողմին է հանձնվելու 2010թ. ՀՀ սահմանն ապօրինի հատած և այժմ Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացին:
Ելնելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերից` մինչև ադրբեջանական կողմին հանձնելը ԱՀ քաղաքացու անուն ազգանունը չի հրապարակվում:

Армения вернет азербайджанского пленного 4 ноября
Согласно достигнутой на встрече президентов Армении, Азербайджана и России в Астрахани 27 октября договоренности, министерство обороны Армении сообщает, что 4 ноября в 12:00 на северо-восточном направлении армяно-азербайджанской границы, на участке дороги Иджеван-Газах, азербайджанской стороне будет передан гражданин Республики Азербайджан, перешедший незаконно границу Армении в 2010 году.
Как сообщили в пресс-службе Минобороны Армении, исходя из норм международного гуманитарного права, имя гражданина Азербайджана не разглашается.