Վաղը ադրբեջանական կողմին կհանձնվի Ադրբեջանի քաղաքացին
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ի կատարումն 2010թ. հոկտեմբերի 27-ին Աստրախանում Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահների հանդիպման ժամանակ ձեռքբերված պայմանավորվածության, ս.թ. նոյեմբերի 4-ին ժամը 12:00-ին հայ-ադրբեջանական շփման գոտու հյուսիս-արևելյան սահմանում` Իջևան-Ղազախ ճանապարհի հատվածում, ադրբեջանական կողմին է հանձնվելու 2010թ. ՀՀ սահմանն ապօրինի հատած և այժմ Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացին:
Ելնելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերից` մինչև ադրբեջանական կողմին հանձնելը ԱՀ քաղաքացու անուն ազգանունը չի հրապարակվում:

Azerbaijani citizen to be surrendered to Azerbaijani party
Armenia’s Defense Ministry reports that in accordance with the agreement reached during the meeting of Armenian, Azerbaijani and Russian Presidents on October 27 in Astrakhan, a citizen of Azerbaijan will be surrendered to Azerbaijani party in Ijevan-Kazakh road sector on November 4, 12.00 pm. The Azerbaijani citizen trespassed the Armenian border and is currently in the territory of the Republic of Armenia.
According to norms of international humanitarian law, Azerbaijani citizen’s name must not be published until he is surrendered to Azerbaijani party.