Օբաման պատրաստ է աշխատել հանրապետականների հետ
ԱՄՆ Կոնգրեսի ներկայացուցիչների պալատի ընտրություններում շարունակում են հաղթանակ տանել հանրապետականները: Համաձայն վերջին տվյալների` ներկայացուցիչների պալատի 435 տեղից 129 մանդատ արդեն ապահովել են Հանրապետական կուսակցության ներկայացուցիչները:
Ինչպես հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը, դեմոկրատները այս պահի դրությամբ ստացել են 76 մանդատ և դեռ կարող են հավակնել ևս 38 մանդատի: Ստորին պալատում հաղթանակելու համար անհրաժեշտ է ապահովել առնվազն 218 տեղ:
Րոպեներ առաջ ՌԻԱ Նովոստին հայտնեց, որ ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման պատրաստակամություն է հայտնել Կոնգրեսում աշխատել հանրապետականների հետ:

Выборы в США: Обама готов работать с республиканцами
Республиканцы продолжают лидировать в борьбе за места в палате представителей Конгресса США. Таковы предварительные результаты голосования во вторник в высший законодательный орган страны, сообщает ИТАР-ТАСС.
Согласно последним данным, из 435 мест в палате представителей Республиканской партии к настоящему времени удалось получить 129 мандатов и они лидируют еще в 69 округах. Демократы обеспечили себе 76 мест и у них есть все шансы взять верх еще в 38 округах. Для контроля над нижней палатой требуется как минимум 218 мест.
Как сообщает Риа Новости, президент США Барак Обама заявил о готовности работать с республиканцами в Конгрессе.