Երևանում կբացվի իրանական ապրանքների ցուցահանդես
Այսօր Երևանի Դինամո մարզադահլիճի տարածքում կբացվի իրանական ապրանքների մասնագիտացված ցուցահանդես: Այն կազմակերպել են ԻԻՀ Արևմտյան Ատրպատական նահանգի ցուցահանդեսային կենտրոնը` ՀՀ Արմավիրի մարզպետարանի համագործակցությամբ:
Ինչպես Aysor-ին հայտնեց ՀՀ-ում Իրանի դեսպանատան տնտեսական բաժնի պատասխանատու Ալի Աքբար Բոզուբանդին, ցուցահանդեսի բացմանը մասնակցելու նպատակով Հայաստան է այցելելու Արևմտյան Ատրպատական նահանգի նահանգապետ Ջալալզադեն:
Ցուցահանդեսին կմասնակցեն Իրանի տարբեր նահանգներից 32 ընկերություններ, որոնք կներկայացնեն տնտեսական ապրանքների, մեքենաշինության, ավտոդողերի և մարտկոցների, շինանյութի, սննդանթերքի, մետաղագործության, գյուղատնտեսության, ձեռարվեստի և այլ ոլորտներ։

An exhibition of goods from Iran to be open in Yerevan
Today in Dinamo sport hall will be opened a specialized exhibition of Iranian goods. It is organized by the Center of Exhibitions of the Western Atrpatakan State of IRI, in cooperation with the Administration of Armavir.
As Aysor.am was told by Ali Akbar Bozubandi, the responsible for the Economic Section of the Iranian Embassy, Jalalzade the Governor of the West Atrpatakan is to visit Armenia to participate in the opening ceremony of the exhibition.
32 companies from different regions of Iran will take part in the exhibition, and will represent areas of economic goods like machinery, automobile tires and batteries, building materials, food, agriculture, handicraft and other spheres.