Բակո Սահակյան. Պետբյուջեի դեֆիցիտը չպետք է գերազանցի 3%-ի շեմը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 8-ին Ազգային ժողովի պատգամավորների և կառավարության անդամների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված 2011 թվականի պետական բյուջեի ձևավորման հետ կապված խնդիրների քննարկմանը:
Արցախի ղեկավարը նշել է, որ պետական բյուջեն պետք է լինի հավասարակշռված, իրատեսական և պահպանի իր սոցիալական ուղղվածությունը` միաժամանակ ընդգծելով, որ պետբյուջեի դեֆիցիտը չպետք է գերազանցի 3%-ի շեմը: Նախագահը նաև կարևորել է բյուջետային միջոցների նպատակային օգտագործումը, ինչը թույլ կտա ապահովել երկրի զարգացման անհրաժեշտ տեմպերը:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

B.Sahakyan:The budget’s deficit should not cross the 3% threshold
On 8 November President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a working consultation with the participation of National Assembly deputies and members of the Cabinet on issues related to the formation of the 2011 state budget.
The Head of the State noted that the state budget should be balanced, realistic and maintain its social direction, underlining that the budget’s deficit should not cross the three percent threshold. At the same time the President noted the importance of target use of the budget means that would safeguard necessary pace of the country’s development.
Speaker of the National Assembly Ashot Ghoulyan, premier Ara Haroutyunyan and other officials partook at the consultation.