Բակո Սահակյան. Պետբյուջեի դեֆիցիտը չպետք է գերազանցի 3%-ի շեմը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 8-ին Ազգային ժողովի պատգամավորների և կառավարության անդամների մասնակցությամբ հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված 2011 թվականի պետական բյուջեի ձևավորման հետ կապված խնդիրների քննարկմանը:
Արցախի ղեկավարը նշել է, որ պետական բյուջեն պետք է լինի հավասարակշռված, իրատեսական և պահպանի իր սոցիալական ուղղվածությունը` միաժամանակ ընդգծելով, որ պետբյուջեի դեֆիցիտը չպետք է գերազանցի 3%-ի շեմը: Նախագահը նաև կարևորել է բյուջետային միջոցների նպատակային օգտագործումը, ինչը թույլ կտա ապահովել երկրի զարգացման անհրաժեշտ տեմպերը:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Глава НКР: дефицит госбюджета не должен превышать 3%-ый барьер
Президент Республики Арцах Бако Саакян 8 ноября провел рабочее совещание с участием депутатов Национального собрания и членов правительства, посвященное обсуждению вопросов, связанных с формированием государственного бюджета на 2011 год.
Глава НКР отметил, что государственный бюджет должен быть взвешенным, реалистичным и сохранить свою социальную напрaвленность, подчеркнув при этом, что дефицит госбюджета не должен превышать 3-х процентный барьер. Президент также отметил важность целевого использования бюджетных средств, что позволит обеспечить необходимые темпы развития государства.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в совещании приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.