Կարծիք. Ադրբեջանում ընտրությունների արդյունքները սպասելի էին
Ադրբեջանում կայացած խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները բոլորի համար էլ սպասելի էին: Սակայն ի տարբերություն նախորդ խորհրդարանական ընտրությունների, որին մասնակցել էր ընտրողների մոտ 65 տոկոսը, այս անգամ, ըստ նախնական տվյալների, գրանցվել է 50 տոկոսից ոչ ավելի: Այսինքն, նկատվում է 15 տոկոսի անկում: Նման տեսակետ հայտնեց այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Նորավանք» ԳԿՀ-ի տնօրեն Գագիկ Հարությունյանը:
«Արդեն տեղեկություն կա, որ խորհրդարան են անցել երկրի իշխող կուսակցության մոտ 70 անդամ, այդ թվում` նախագահ Ալիևի կինը»,- ասաց նա և հավելեց, որ նկատի ունենալով, թե ինչպիսի գործողություններ են ծավալվում Ադրբեջանում ընտրությունների ժամանակ, ապա կարելի է ենթադրել, որ ընտրողների իրական թիվը 30-35 տոկոսից չի անցել:
Գ. Հարությունյանի խոսքերով` Ադրբեջանում բոլորը, կարծես թե, հաշտվել են եղած իրադրության հետ:
Խոսելով Ադրբեջանի ընտրությունների վերաբերյալ Եվրախորհրդի դրական գնահատականի մասին` Հարությունյանը նշեց, որ դա որոշակի անտարբերության վկայություն է:

Harutyunyan: Results of Azerbaijan’s elections predictable
The results of Azerbaijan’s parliamentary elections were predictable, however, unlike previous parliamentary elections with 65 percent turnout, according to preliminary data, this time maximum 50 percent turnout was registered in the elections, Director of “Noravank” Scientific Educational Foundation, Gagik Harutyunyan told reporters in Yerevan adding that voter turnout fell 15 percent.
“There is already information that around 70 members of the ruling party, including Aliyev’s wife, have won seats in parliament,” expert said.
According to him, taking into consideration Azerbaijan’s way of holding elections we can suppose that real voter turnout was no more than 30-35 percent.”