Ադրբեջանի իշխող կուսակցությունը հաղթում է ընտրություններում
Ադրբեջանի իշխող «Յենի Ադրբեջան» կուսակցությունը հաղթանակ է տանում խորհրդարանական ընտրություններում` ապահովելով Միլի Մեջլիսում 71 տեղ: Այս մասին, համաձայն «ՌԻԱ Նովոստի»-ի, հայտարարել է Ադրբեջանի ԿԸՀ նախագահ Մազաիր Պանախովը:
Ներկայացնելով ընտրությունների նախնական արդյունքները` Պանախովը նաև նշել է, որ առավելագույն ձայն ապահոված թեկնածուներից 40-ը անկախ թեկնածուներ են, իսկ 11-ը այլ կուսակցություններ են ներկայացնում:
ԿԸՀ նախագահը հայտարարել է, որ ըստ նախնական հաշվարկների, 4946588 գրանցված ընտրողներից քվեարկել են 2480205-ը:

Правящая партия Азербайджана побеждает на выборах в парламент
Правящая партия "Ени Азербайджан" ("Новый Азербайджан") стала победителем на выборах в Милли Меджлис (парламент) Азербайджана в воскресенье, завоевав, по предварительным данным, 71 место в законодательном собрании страны.
Как сообщает РИА Новости, председатель Центризбиркома Азербайджана Мазаир Панахов представил на пресс-конференции предварительные итоги выборов.
Из перечисленного председателем ЦИК списка набравших наибольшее количество голосов кандидатов в депутаты 40 человек являются независимыми, 11 принадлежат другим партиям, двое не указали своей партийности.
По словам Панахова, пока подсчитаны голоса на 4,891 тысячи из 5,314 тысячи избирательных участков.
Панахов подтвердил, что на выборах, по предварительным итогам, проголосовали 2480205 избирателей из 4946588 зарегистрированных.