Իսրայելը կոչ է անում ԱՄՆ-ին ուժով սպառնալ Իրանին
Իսրայելի վարչապետ Բինյամին Նեթանյահուն կոչ է արել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներին անարդյունավետ ճանաչել տնտեսական պատժամիջոցների քաղաքականությունը, հայտարարելով, որ միայն ուժի կիրառման սպառնալիքը կարող է Իրանին ստիպել դադարեցնել միջուկային զենքի ստեղծումը: Այս մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին` վկայակոչելով Reuters-ին:
«Տնտեսական պատժամիջոցները բարդացնում են Իրանի կյանքը, սակայն չկա որևէ ազդակ, թե իսլամական ռեժիմը մտադիր է դադարեցնել իր միջուկային գործունեությունը», - հայտարարել է Իսրայելի վարչապետը` Նոր Օրլեանում ԱՄՆ փոխնախագահ Ջո Բայդենի հետ հանդիպման ժամանակ:
«Միակ միջոցը երաշխավորված լինելու, որ Իրանը չի ստեղծի միջուկային զենք` Իսլամական պետությանը համոզելն է, որ նրա հանդեպ ռազմական ուժ կկիրառվի, եթե վերջինս չդադարեցնի միջուկային մրցավազքը», - ասել է Բ.Նեթանյահուն:

Israel calls on the U.S. to threaten Iran
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu called on the United States to recognize the policy of economic sanctions ineffective, declaring that only the threat of use of force may urge Iran to stop establishment of nuclear weapons, reports RIA Novosti reports, citing the Reuters.
"The economic sanctions complicate the life of Iran, but there isn’t any signal that the Islamic regime to suspend its nuclear activities," said Israeli Prime Minister on the meeting with the U.S. Vice President Joe Biden in New Orleans.
"The only way to be guaranteed that Iran will not create nuclear weapons is convincing the Islamic state, to use a military force towards it, if the latter will not cease the nuclear race," said B. Netanyahu.