Վրաստանում ուրան իրացնելու գործով ձերբակալվել է Գարիկ Դադայանը
Էլեկտրոնային մի շարք լրատվամիջոցներով տեղեկություն է տարածվել, որ ընթացիկ տարվա մարտ ամսին Վրաստանի հատուկ ծառայության աշխատակիցների կողմից ձերբակալվել են ՀՀ երկու քաղաքացիներ, որոնք փորձել են Վրաստանի տարածքում գերհարստացված ուրան իրացնել:
Հայաստանի և Վրաստանի հատուկ ծառայությունների համագործակցության շրջանակներում, ս.թ. ապրիլին, ՀՀ-ում Ազգային անվտանգության մարմինների կողմից վերոնշյալ գործարքին առնչություն ունենալու կասկածանքով ձերբակալվել է ՀՀ քաղաքացի Գարիկ Դադայանը: Ներկայումս վերջինիս նկատմամբ հարուցվել է քրեական գործ, ՀՀ քր. օր-ի 215 հոդվածի 2-րդ մասով` ռադիոակտիվ նյութերի մաքսանենգություն հատկանիշով: Այս մասին հայտնում են ԱԱԾ լրատվական վարչությունից:
«Վերոհիշյալ հանցագործության բացահայտման ընթացքում Հայաստանի և Վրաստանի հատուկ ծառայությունների միջև իրականացվել է սերտ համագործակցություն», - նշվում է ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ:

В Армении арестован торговец ураном
Ряд электронных СМИ сегодня распространили сообщение о том, что в марте 2010 года сотрудники спецслужб Грузии арестовали двух граждан Армении, пытавшихся продать в Грузии высокообогащенный уран.
В рамках сотрудничества спецслужб Армении и Грузии в апреле нынешнего года органами Службы национальной безопасности Армении по подозрению в причастности к вышеуказанной сделке арестован гражданин Армении Гарик Дадасян.
В пресс-службе СНБ Армении сообщили, что в отношении Г.Дадасяна возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.215 УК Армении (контрабанда радиоактивных материалов).
В СНБ также отметили, что в процессе раскрытия данного преступления между спецслужбами Армении и Грузии было осуществлено тесное сотрудничество.