ՀԲԸՄ-ը կոչ է անում աջակցել «Ջուրը կյանք է» հեռուստամարաթոնին
Հայկական Բարեգործական Ընդհանուր Միությունը (ՀԲԸՄ) կոչ է անում Միության անդամներին, բարեկամներին և հանրությանը` իրենց նվիրատվությունն անելու «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի «Ջուրը կյանք է» հեռուստամարաթոնին, որը տեղի կունենա Լոս Անջելեսում, նոյեմբերի 25-ին` Գոհաբանության օրը:
ՀԲԸՄ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ մասնավորապես ասված է. «Ավելի քան մեկ տասնամյակ այս հեռուստամարաթոնը հսկայական դեր է ունեցել սփյուռքի, Հայաստանի և Արցախի հայությանը միավորելու գործում:
Ձեր այս տարվա հանգանակությունները կուղղվեն Արցախի ջրային ենթակառուցվածքների վերականգնմանը և խմելու ջրի համակարգի անցկացմանը, որը կնպաստի այդ շրջաններում արցախցիների կենսամակարդակի բարձրացմանը: Ներկայումս Արցախի մոտ 200 գյուղեր զրկված են խմելու ջրից:
Հեռուստամարաթոնը միաժամանակ կշարունակի իր աջակցությունը Հայաստանի և Արցախի գյուղական համայնքների զարգացման ծրագրին, որից արդեն իսկ օգտվել են Հայաստանի և Արցախի սահմանամերձ ավելի քան 20 գյուղական համայնքներ:
Անկախության համար պայքարի առաջին իսկ օրերից ՀԲԸՄ-ն աջակցել է Արցախի քաղաքացիներին շարունակական ճնշումների դեմ և ինքնորոշման իրավունքի համար մղվող պայքարում:
Ձեր ներդրումը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հեռուստամարաթոնին կշարունակի արցախցիներին աջակցելու ավանդույթը` երաշխավորելով բարեկեցիկ կյանք և պայծառ ապագա Արցախի ժողովրդի համար:
18 տարի առաջ իր ստեղծումից ի վեր «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը ավելի քան 200 միլիոն ԱՄՆ դոլար արժողությամբ ծրագրեր է իրականցրել Հայաստանում և Արցախում: Այն կառուցել և վերակառուցել է ավելի քան 470կմ երկարությամբ ճանապարհ, 212կմ երկարությամբ ջրագիծ ու ջրատար, 144կմ գազատար, շուրջ 218 դպրոց և մանկապարտեզ, հարյուրավոր բնակելի կառույցներ, առողջապահական հիմնարկներ, մշակութային կենտրոններ ի շահ հայ ժողովրդի»:

AGBU Appeals to support the “Water Is Life” Telethon
AGBU invites its members, friends and the general public to donate to the 13th Annual Hayastan All-Armenian Fund Telethon, titled "Water Is Life," which will take place in Los Angeles on November 25, Thanksgiving Day.
For over a decade, the Thanksgiving Telethon has played a significant role bonding the Armenians of the diaspora with the citizens of Armenia and Karabakh.
This year's telethon will raise funds to help improve life conditions by developing the drinking water distribution network in deprived areas of Karabakh. There are currently approximately 200 villages in the Republic, which do not have permanent access to clean water. The telethon will also help the Fund's Rural Development Program, which has already benefited 20 villages in the border areas of Armenia and Karabakh.
From the first day of the Karabakh struggle for independence, AGBU has steadfastly stood by the citizens of Karabakh as they worked to assert their right of self-determination in the face of constant oppression. Your contribution to the Hayastan All-Armenian Fund telethon will continue this tradition of support and will guarantee a better future for the people of Karabakh as they work to rebuild their nation.
Since its founding 18 years ago, Hayastan All-Armenian Fund has provided over $200 million for projects in Armenia and Karabakh. It has assisted in building over 470 km of roads, 212 km of water treatment and supply systems, 144 km of natural gas transmission lines, 218 schools and kindergartens, and hundreds of other residential buildings, health-care facilities, cultural complexes, and projects to benefit all Armenians.