Սեուլում քննարկվել են գլոբալ տնտեսության խնդիրները
«Մեծ քսանյակի» երկրների նախագահները և գագաթնաժողովին հրավիրված պետությունների կառավարության ղեկավարները Սեուլում քննարկել են գլոբալ տնտեսությանը և շրջանակային համաձայնագրի մշակմանն առնչվող հարցեր: Այս մասին հաղորդում է Վեստի.ռու-ն:
Նիստը բացել է Հարավային Կորեայի նախագահ Լի Մեն Բակը` հրավիրելով մասնակիցների ուշադրությունը համաշխարհային տնտեսության այնպիսի խնդիրների վրա, ինչպիսիք են գլոբալ դիսբալանսները, որոնք խոչընդոտում են կայուն տնտեսական աճի վերականգնումը:
Այնուհետև ելույթ է ունեցել Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Անխել Գուրրիան` տեղեկացնելով ներկաներին կազմակերպության կառուցվածքային փոփոխությունների վերաբերյալ:
Առաջին լիագումար նիստի ավարտից հետո երկրների առաջնորդները կշարունակեն աշխատանքը: Երկրորդ նիստի գլխավոր թեման է ֆինանսական ինստիտուտների վերափոխումը:

G20 Summit in Seoul addressed global economy issues and elaboration of frame agreement, Vesti.ru reported.
The first plenary session was opened by President of South Korea Lee Myung Bak who drew attention of those present to global economy issues, such as global imbalances, which hinder rehabilitation of sustainable economic growth.
Angel Gurria, Secretary General of the Organization for Economic Cooperation and Development, addressed the session touching upon organization’s structural changes.
Heads of states will continue their activities after the first plenary session. The second session will address rearrangement of financial institutions.