Փոփոխություններ Ֆրանսիայի կառավարությունում
Ֆրանսիայում հայտարարվել է նոր կառավարության կազմը: Այն ընթերցել է Ելիսեյան պալատի գլխավոր քարտուղար Կլոդ Գեանը:
Այսպես, իր պաշտոնն է լքել Ֆրանսիայի արտգործնախարար Բեռնար Քուշները: Նրան այդ պաշտոնում կփոխարինի Միշել Ալյո-Մարին:
Պաշտպանության նախարար Էռվե Մորենին փոխարինել է Ալեն Ժյուպեն:
Նախարարների հիմնական կազմը չի փոխվել: Մասնավորապես, իրենց պաշտոններին են մնացել Տնտեսության նախարար Քրիստին Լագարդը և Ներքին գործերի նախարար Բրիս Օրտեֆեն: Այս մասին հաղորդում է Վեստի.ռու-ն:
Հիշեցնենք, որ Ֆրանսիան ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրներից մեկն է:

Изменения в правительстве Франции: Кушнера заменил Альо-Мари
Во Франции объявлен состав нового правительства. Его зачитал генеральный секретарь Елисейского дворца Клод Геан. Кабинет министров покинули главы нескольких ключевых ведомств.
Так, прежнего главу МИДа - Бернара Кушнера - сменила Мишель Альо-Мари. А кресло министра обороны получил Ален Жюппе, сменив Эрве Морена. Основной же состав кабинета, как сообщает Вести.ру, остался неизменным.
В частности, свои посты сохранили министр экономики Кристин Лагард и министр внутренних дел Брис Ортефе.
Напомним, что Франция является одной из стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ по урегулированию нагорно-карабахского конфликта.