ՀՀ Ոստիկանության պատվիրակությունը Վարշավայում է
Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ ոստիկանության պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Ալիկ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնեց Վարշավա՝ Լեհաստանի Հանրապետության ներքին գործերի և վարչակազմի նախարար Եժի Միլլերի հրավերով:
Ինչպես հայտնում են Ոստիկանության լրատվական բաժնից, այցի ընթացքում ՀՀ ոստիկանության պետը հանդիպումներ կունենա Լեհաստանի Հանրապետության ներքին գործերի և վարչակազմի նախարար Եժի Միլլերի և Լեհաստանի Հանրապետության ոստիկանության գլխավոր հրամանատար, գեներալ Անդժեյ Մատեյուկի հետ:
Այցի շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Ալիկ Սարգսյանի և Լեհաստանի Հանրապետության ոստիկանության գլխավոր հրամանատար, գեներալ Անդժեյ Մատեյուկի կողմից կստորագրվի Համագործակցության մասին Հռչակագիր:

Armenian Police delegation travels to Warsaw
On November 14, delegation led by Chief of Armenian Police, Lieutenant General Alik Sargsyan left for Warsaw at the invitation of Polish Minister of Interior and Administration Jerzy Miller, Police press office said.
As part of his visit, Alik Sargsyan will meet with Polish Minister of Interior and Administration Jerzy Miller and Commander in Chief of Polish Police, General Andrzej Matejuk.
Chief of Armenian Police, Lieutenant General Alik Sargsyan and Commander in Chief of Polish Police, General Andrzej Matejuk are set to sign a Declaration of Cooperation.