Քննարկվել է Հայաստանի և Արցախի հետագա համագործակցությունը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 14-ին հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահները քննարկել են հայկական երկու պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Երկրների ղեկավարները բարձր են գնահատել պաշտպանության բանակի մարտավարական զորավարարժությունները, ընդգծելով, որ դա մեկ անգամ ևս փաստում է, որ հայկական կողմերը արդյունավետորեն պահպանում են ռազմաքաղաքական հավասարակշռվածությունը տարածաշրջանում:
Անդրադառնալով տնտեսական ոլորտում փոխգործակցությանը, երկուստեք կարևորվել է դրա շարունակական ընդլայնման ու խորացման անհրաժեշտությունը:

Serzh Sargsyan meets with Bako Sahakyan
On November 14, President of Armenia Serzh Sargsyan was hosted by President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan in Artsakh, Central Information Department of Artsakh Republic President’s Office said.
The Presidents discussed a wide range of issues related to cooperation between the two Armenian states.
The heads of the states rated high military exercises of the Defense Army underlining that they once again demonstrated that the Armenian sides are effectively maintaining military and political balance in the region.
Touching upon economic cooperation the parties stressed the need to further deepen and strengthen it.