Քննարկվել է Հայաստանի և Արցախի հետագա համագործակցությունը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 14-ին հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահները քննարկել են հայկական երկու պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Երկրների ղեկավարները բարձր են գնահատել պաշտպանության բանակի մարտավարական զորավարարժությունները, ընդգծելով, որ դա մեկ անգամ ևս փաստում է, որ հայկական կողմերը արդյունավետորեն պահպանում են ռազմաքաղաքական հավասարակշռվածությունը տարածաշրջանում:
Անդրադառնալով տնտեսական ոլորտում փոխգործակցությանը, երկուստեք կարևորվել է դրա շարունակական ընդլայնման ու խորացման անհրաժեշտությունը:

Главы Армении и Арцаха высоко оценили итоги оборонных учений
Президент Республики Арцах Бако Саакян 14 ноября встретился с Президентом Республики Армения Сержем Саргсяном.
Президенты обсудили широкий спектр вопросов, касающихся сотрудничества двух армянских государств, сообщает пресс-служба президента НКР.
Главы государств высоко оценили итоги учений Армии обороны, подчеркнув, что они в очередной раз продемонстрировали эффективное сохранение армянскими сторонами военно-политического равновесия в регионе.
Касаясь взаимодействия в экономической сфере, была обоюдно подчеркнута необходимость его дальнейшего углубления и расширения.