Արմեն Գևորգյանը մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ
ՀՀ փոխվարչապետ, ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի անդամ Արմեն Գևորգյանն այսօր մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ` մասնակցելու ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի հերթական` 48-րդ նիստի աշխատանքներին: Այս մասին տեղեկացնում են ՏԿ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված մի շարք հարցերի թվում են մասնավորապես` մինչև 2020 թվականն ընկած ժամանակահատվածում ատոմային էներգիայի խաղաղ օգտագործման բնագավառում ԱՊՀ երկրների համագործակցության մասին շրջանակային ծրագրի, սպառողների պաշտպանության ոլորտում ԱՊՀ ճյուղային համագործակցության մարմնի ստեղծման մասին նախագծերը: Կքննարկվեն նաև ԱՊՀ երկրների հարկային ծառայությունների ղեկավարների համակարգող խորհրդի գործունեության, ԱՊՀ երկրներում մտավոր սեփականության պաշտպանության և իրավական պահպանության վիճակի մասին և այլ հարցեր:
Նշենք, որ փոխվարչապետը նոյեմբերի 19-ին կմիանա Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի և Եվրասիական տնտեսական համագործակցության (ԵՎՐԱԶԵՍ) միջպետական խորհրդի նիստերին մասնակցելու նպատակով ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությանը:

А.Геворкян примет участие в заседании Экономического совета СНГ
Вице-премьер Армении, член Экономического совета СНГ отбыл сегодня в Санкт-Петербург для участия в работах очередного 48-го заседания Экономического совета СНГ.
В повестку заседания включен ряд вопросов, в частности, программа рамочного сотрудничества стран СНГ в сфере мирного использования атомной энергетики в период до 2010 года, проект по созданию органа отраслевого сотрудничества в странах Содружества в области защиты прав потребителей. Будут обсуждены также деятельность координационного совета руководителей налоговых служб государств СНГ, ситуация в сфере защиты авторских прав и другие вопросы.
Отметим, что вице-премьер примет участие 19-го ноября в составе армянской делегации во главе с премьер-министром Тиграном Саркисяном и в заседаниях Совета глав правительств СНГ и Межгосударственного Совета Евразийского экономического сообщества (ЕврАзЭС) в Санкт-Петербурге.