Արմեն Գևորգյանը մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ
ՀՀ փոխվարչապետ, ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի անդամ Արմեն Գևորգյանն այսօր մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ` մասնակցելու ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի հերթական` 48-րդ նիստի աշխատանքներին: Այս մասին տեղեկացնում են ՏԿ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նիստի օրակարգում ընդգրկված մի շարք հարցերի թվում են մասնավորապես` մինչև 2020 թվականն ընկած ժամանակահատվածում ատոմային էներգիայի խաղաղ օգտագործման բնագավառում ԱՊՀ երկրների համագործակցության մասին շրջանակային ծրագրի, սպառողների պաշտպանության ոլորտում ԱՊՀ ճյուղային համագործակցության մարմնի ստեղծման մասին նախագծերը: Կքննարկվեն նաև ԱՊՀ երկրների հարկային ծառայությունների ղեկավարների համակարգող խորհրդի գործունեության, ԱՊՀ երկրներում մտավոր սեփականության պաշտպանության և իրավական պահպանության վիճակի մասին և այլ հարցեր:
Նշենք, որ փոխվարչապետը նոյեմբերի 19-ին կմիանա Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի և Եվրասիական տնտեսական համագործակցության (ԵՎՐԱԶԵՍ) միջպետական խորհրդի նիստերին մասնակցելու նպատակով ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությանը:

Armen Gevorgyan travels to Saint Petersburg
Deputy Prime Minister, member of the CIS Economic Council Armen Gevorgyan has today left for Saint Petersburg to attend the 48th session of CIS Economic Council.
The agenda includes a range of issues, particularly, program of frame cooperation of CIS countries over peaceful use of nuclear energy in the period until 2020, project of establishment of a branch cooperation structure in CIS states over consumer rights protection. The session will also address activities of the Coordination Council of Heads of the CIS Tax Services, situation of copyright protection and other issues.
Armen Gevorgyan will also join Prime Minister Tigran Sargsyan’s delegation to attend the sessions of CIS Council of the Heads of Government and EurAsEC Economic Council on November 19 in Saint Petersburg.