ՌՀՄ համագումարին մասնակցում է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը
Ռուսաստանի հայերի միության չորրորդ համագումարը, որն այս տարի համընկել է կազմակերպության 10-ամյակի հետ, այսօր իր աշխատանքներն սկսցեն Մոսկվայում: Համագումարին մասնակցում է նաև ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Ինչպես հայտնում է Aysor.-ի թղթակիցը Մոսկվայից, նիստն սկսվեց ՌԴ և ՀՀ պետական օրհներգներով և Հայ առաքելական եկեղեցու Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի թեմի առաջնորդ Եզրաս Եպիսկոպոս Նազարյանի աղթոքով:
Այնուհետև հնչեցին շնորհավորական ուղերձներ: Ռուսաստանի հայերի միությանը մասնավորապես շնորհավորեցին ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը, վարչապետ Վլադիմիր Պուտինը, Պետդումայի երկու պալատների խոսնակներ Յուրի Միրոնովը ու Բորիս Գրիզլովը, ինչպես նաև Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն:

Президент Армении Серж Саргсян участвует в съезде САР
Четвертый съезд Союза армян России (САР), который совпал в нынешнем году с 10-летием основания организации, начал свою работу в Москве. В съезде САР участвует также президент Армении Серж Саргсян.
Как сообщает корреспондент Aysor из Москвы, в начале заседание прозвучали государственные гимны России и Армении, а также молитва главы Ново-Нахичеванской и Российской епархии Армянской Апостольской Церкви, епископа Езраса Нерсисяна.
Затем были зачитаны поздравительные послания. Союз армян России, в частности, поздравили с 10-летием основания президент России Дмитрий Медведев, премьер-министр Владимир Путин, спикеры двух палат Государственной Думы РФ Юрий Миронов и Борис Грызлов, а также Католикос Всех Армян Гарегин II.