ՌՀՄ համագումարին մասնակցում է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը
Ռուսաստանի հայերի միության չորրորդ համագումարը, որն այս տարի համընկել է կազմակերպության 10-ամյակի հետ, այսօր իր աշխատանքներն սկսցեն Մոսկվայում: Համագումարին մասնակցում է նաև ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Ինչպես հայտնում է Aysor.-ի թղթակիցը Մոսկվայից, նիստն սկսվեց ՌԴ և ՀՀ պետական օրհներգներով և Հայ առաքելական եկեղեցու Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի թեմի առաջնորդ Եզրաս Եպիսկոպոս Նազարյանի աղթոքով:
Այնուհետև հնչեցին շնորհավորական ուղերձներ: Ռուսաստանի հայերի միությանը մասնավորապես շնորհավորեցին ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը, վարչապետ Վլադիմիր Պուտինը, Պետդումայի երկու պալատների խոսնակներ Յուրի Միրոնովը ու Բորիս Գրիզլովը, ինչպես նաև Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն:

Serzh Sargsyan attends Union of Armenians of Russia Congress
The Fourth Congress of the Union of Armenians of Russia kicked off today in Moscow. This year the Congress is timed to the 10th anniversary of the foundation of the Union of Armenians of Russia. President Serzh Sargsyan also attends the Congress.
The Congress was opened with the national anthems of Russia and Armenia and the prayer of leader of Armenian Apostolic Church Russian and Nor Nakhichevan Diocese Bishop Yezras Nazaryan, Aysor.am correspondent reports from Moscow.
Congratulatory addresses were delivered by Russian President Dmitry Medvedev, Prime Minister Vladimir Putin, State Duma Speakers Yuri Mironov and Boris Gryzlov, His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians.