Մեդվեդևը և Ալիևը Բաքվում կքննարկեն ԼՂ հիմնախդիրը
Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը իր ադրբեջանցի գործընկեր Իլհամ Ալիևի հետ Բաքվում կայանալիք հանդիպմանը կքննարկի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաև Կասպից ծովի էներգակիրների տեղափոխումը: Այս մասին ՌԻԱ Նովոստի գործակալությանը հայտնել է ռուսաստանյան պատվիրակությունում աղբյուրը:
«Ես ենթադրում եմ, որ Ալիևի հետ հանդիպման գլխավոր թեման, անշուշտ, կլինի ԼՂ հակամարտության կարգավորման հիմնախնդիրը», - ասել է գործակալության աղբյուրը:
ՌԴ նախագահը այսօր Բաքվում ներկա կգտնվի Մերձկասպյան երրորդ գագաթնաժողովին, ինչպես նաև մի շարք երկկողմ հանդիպումներ կունենա, այդ թվում` Ղազախստանի և Իրանի նախագահների հետ:

Medvedev, Aliyev to discuss NKR problem in Baku
Russian President Dmitry Medvedev and Azerbaijani President Ilham Aliyev will discuss the process of Nagorno Karabakh conflict resolution in Baku. They will also address transportation of energy carriers via Caspian Sea, RIA Novosti reported citing Russian delegation’s source.
“We suppose the meeting with Aliyev will address the resolution of the Nagorno Karabakh conflict,” the source said.
Russia’s President will attend the Third Caspian Summit in Baku, will have a series of bilateral meetings, including with the Presidents of Kazakhstan and Iran.