Մեդվեդևը և Ալիևը Բաքվում կքննարկեն ԼՂ հիմնախդիրը
Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը իր ադրբեջանցի գործընկեր Իլհամ Ալիևի հետ Բաքվում կայանալիք հանդիպմանը կքննարկի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաև Կասպից ծովի էներգակիրների տեղափոխումը: Այս մասին ՌԻԱ Նովոստի գործակալությանը հայտնել է ռուսաստանյան պատվիրակությունում աղբյուրը:
«Ես ենթադրում եմ, որ Ալիևի հետ հանդիպման գլխավոր թեման, անշուշտ, կլինի ԼՂ հակամարտության կարգավորման հիմնախնդիրը», - ասել է գործակալության աղբյուրը:
ՌԴ նախագահը այսօր Բաքվում ներկա կգտնվի Մերձկասպյան երրորդ գագաթնաժողովին, ինչպես նաև մի շարք երկկողմ հանդիպումներ կունենա, այդ թվում` Ղազախստանի և Իրանի նախագահների հետ:

Медведев и Алиев в Баку обсудят нагорно-карабахский конфликт
Президент РФ Дмитрий Медведев обсудит со своим азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым на встрече в Баку в четверг проблему Нагорного Карабаха и варианты маршрутов транспортировки энергоносителей с месторождений на Каспии, сообщил агентству РИА Новости источник в российской делегации.
Глава российского государства примет участие в третьем Прикаспийском саммите, который пройдет в Баку 18 ноября. Медведев также проведет ряд двусторонних встреч, в том числе, помимо беседы с президентом Азербайджана, он встретится с лидерами Казахстана и Ирана.
«Я предполагаю, что центральной темой на встрече с Алиевым, конечно, станет проблематика нагорно-карабахского урегулирования», - сказал источник РИА Новости.