IT ակումբի հերթական հանդիպումը` այսօր
Այսօր երեկոյան տեղի կունենա IT ակումբի հերթական հանդիպումը Ամերիկյան համալսարանի բիզնես կենտրոնում: Ինչպես Aysor.am-ին հայտնեց ակումբի հիմնադիրներից Արման Աթոյանը (X-TECH ընկերության տնօրեն), այսօրվա հանդիպմանը հրավիրվել են օրերս Վրաստանում կայացած Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների տարածաշրջանային ամենամյա երրորդ համաժողովին (GITI) մասնակցած հայկական ընկերությունների ներկայացուցիչները:
«Թեմաներից մեկը GITI համաժողովն է: Հրավիրել ենք բոլոր հաղթողներին` ավելի ոչ ֆորմալ միջավայրում համաժողովը քննարկելու համար»,- նշեց Ա. Աթոյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ այսօր ակումբում կկայանան նաև net.fm առցանց ռադիո-նախագծի և itbusinessarmenia.com կայքի շնորհանդեսները:
Հիշեցնենք, որ IT ակումբը հիմնադրվել է 2009 թ. օգոստոսին` Արման Աթոյանի (X-Tech ընկերություն) և Արիկ Շահումյանի (iSystems ընկերություն) նախաձեռնությամբ: Այսօր ակումբի անդամների թիվն անցնում է 150-ից:

AUA Business Center to host IT Club meeting
The meeting will be attended by representatives of Armenian companies that participated in the ICT Development and Cyber Security Event GITI 2010 held between November 10 and 12 in Tbilisi, Georgia, Arman Atoyan, IT Club co-founder, Director of X-TECH company, told an Aysor.am correspondent.
The meeting participants will discuss GITI 2010 in an informal atmosphere. Net.fm online radio and itbusinessarmenia.com website will be launched at the meeting.
IT Club was founded in 2009 August by Arman Atoyan (X-Tech) and Arik Shahumyan (iSystems). Presently the club has over 150 members.