Ահմադինեժադը «սահմանել» է ամսուսնության հարմար տարիքը
Երիտասարդ տղաները պետք է ամուսնանան ոչ ուշ, քան քսան տարեկանում, իսկ աղջիկները` ամենաուշը 16-17 տարեկանում: Ըստ «Կուրսորի»` այս առաջով հանդես է եկել Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադը: Ըստ նրա, «այս տարիքն ամենահարմարն է ամուսնության համար».
Նշվում է, որ այսօր Իրանում ամուսնությունների միջին տարիքը 24-26 տարեկան է:
Ահմադինեժադն այդ փաստը ենթարկել է սուր քննադատության, ասելով, որ անհրաժեշտ է ամուսնանալ ավելի վաղ: Նա իր հայացքների ու պահանջի էությունը չի պարզաբանել:
Իրանի ընդդիմությունը շտապել է հայտարարել, որ Ահմադինեժադի այս «հրահանգի» կատարման դեպքում երկրում կտրուկ կաճի գործազուրկների թիվը:

Ахмадинеджад определил идеальный возраст для вступления в брак
Молодые люди должны жениться не позднее двадцати лет, а девушки выходить замуж не позднее 16-17 лет. Такую рекомендацию, как сообщает cursorinfo.co.il, выдвинул президент Ирана Махмуд Ахмадинеджад.
По его словам, "этот возраст наиболее подходит для вступления в брак".
Отмечается, что средний возраст, когда люди вступают в брак в Иране, составляет сегодня 24-26 лет. Ахмадинеджад подверг это резкой критике, заявив, что необходимо жениться раньше. Он не прояснил суть своего мнения и требования.
Оппозиция Ирана поспешила сообщить, что выполнение этой директивы Ахмадинеджада приведет к резкому росту безработицы в стране.