Դեպարդիեն կոչ է արել օգնել Հայաստանին և Լեռնային Ղարաբաղին
Հանրահայտ դերասան Ժերար Դեպարդիեն դիմել է կոչով` հանգանակություններ կատարել Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամ («Հայաստան» հիմնադրամի շրջանակներում)` հանուն Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի բարգավաճման: Այդ մասին, ինչպես Aysor.am –ին հայտնեց ֆրանսիացի լրագրող Ժան Էքեյանը, դերասանն ասում է Youtube կայքում տեղադրված տեսահոլովակում:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա սեպտեմբերի սկզբին սիրված դերասանն այցելել էր Հայաստան: Երևան կատարած այցի շրջանակում նա հանդիպում էր ունեցել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ և հարգանքի տուրք էր մատուցել Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակին Ծիծեռնակաբերդում:
Մտերմանալ Հայաստանի հետ դերասանին օգնել է Հայկական մշակույթի հիմնադրամի նախագահ, Դեպարդիեի ընկեր Մեցո Իգիթյանը:
Նշենք, որ 2009 թվականին Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամը հավաքագրել էր 1,3 միլիոն եվրոյի հանգանակություն: Այս տարի Հիմնադրամը հովանավորում է հանրահայտ ջազմեն Անդրե Մանուկյանը:

Депардье призвал помочь Армении и Нагорному Карабаху
Известный французский актер Жерар Депардье обратился с призывом сделать пожертвования в Армянский фонд Франции  (в рамках всеармянского фонда “Айастан”. ) во благо Армении и Нагорного Карабаха. Об этом, как сообщает Aysor.am из Франции журналист Жан Экеян, актер говорит в видеообращении, размещенном на сайте Youtube.
Напомним, что в начале сентября Депарьде посетил с визитом Армению, где его принял глава армянского государства Серж Саргсян. В рамках визита в Ереван актер почтил память жертв Геноцида 1915 года, посетив мемориал Цицернакаберд.
Сблизиться с Арменией артисту помог его друг – президент Фонда развития армянской культуры Мецо Игитян.
Отметим, что в прошлом году в Армянский фонд Франции внесены пожертвования на сумму 1,3 миллиона евро. В этом году спонсором Фонда является известный джазмен Андре Манукян.