Դեպարդիեն կոչ է արել օգնել Հայաստանին և Լեռնային Ղարաբաղին
Հանրահայտ դերասան Ժերար Դեպարդիեն դիմել է կոչով` հանգանակություններ կատարել Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամ («Հայաստան» հիմնադրամի շրջանակներում)` հանուն Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի բարգավաճման: Այդ մասին, ինչպես Aysor.am –ին հայտնեց ֆրանսիացի լրագրող Ժան Էքեյանը, դերասանն ասում է Youtube կայքում տեղադրված տեսահոլովակում:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա սեպտեմբերի սկզբին սիրված դերասանն այցելել էր Հայաստան: Երևան կատարած այցի շրջանակում նա հանդիպում էր ունեցել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ և հարգանքի տուրք էր մատուցել Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակին Ծիծեռնակաբերդում:
Մտերմանալ Հայաստանի հետ դերասանին օգնել է Հայկական մշակույթի հիմնադրամի նախագահ, Դեպարդիեի ընկեր Մեցո Իգիթյանը:
Նշենք, որ 2009 թվականին Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամը հավաքագրել էր 1,3 միլիոն եվրոյի հանգանակություն: Այս տարի Հիմնադրամը հովանավորում է հանրահայտ ջազմեն Անդրե Մանուկյանը:

French actor Gérard Depardieu calls on to support Armenian Fund
Famous French actor Gérard Depardieu has appealed for donations to help Armenia and Nagorno Karabakh in a video posted on YouTube, French reporter Jean Eckian told Aysor.am.
The artist who has forged ties with Armenia by his friend Metzo Ikitian, President of the Foundation for Development of Armenian culture, bowed to the flame Memorial Tsitsernakaberd early September. On this occasion, he met President Sargsyan at the invitation of Foundation for Development of Armenian Culture.
This year famous French jazz musician André Manoukian is the sponsor of the Armenian Fund of France.
Donations are recorded at this time more than ten percent over last year. In 2009, France had collected EUR 1.3m euros.