Արցախի սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը քննարկվել է Լոս Անջելեսում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 20-ին Լոս Անջելեսում հանդիպում է ունեցել Հնչակյան սոցիալ-ժողովրդավարական կուսակցության Արևմտյան Ամերիկայի վարչական մարմնի անդամների հետ` ատենապետ Վազգեն Խոդանյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նույն օրը Նախագահն ընդունել նաև Ռամկավար Ազատական կուսակցության կենտրոնական վարչության անդամներին` Արևմտյան Ամերիկայի շրջանային վարչության ատենապետ Հակոբ Նազարյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպումների ժամանակ քննարկվել են Արցախի Հանրապետության սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին, տարածաշրջանային զարգացումներին և Արցախ-Սփյուռք կապերի ներկա մակարդակին և հեռանկարներին վերաբերող հարցեր:
Արցախի ղեկավարը կարևորել է ավանդական կուսակցությունների դերակատարությունը Սփյուռքի կյանքում և Արցախին սատարելու գործում:
Հանդիպմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

В Лос-Анджелесе обсудили оциально-экономическую ситуацию Арцаха
В рамках визита в Лос-Анджелес президент Республики Арцах Бако Саакян 20 ноября встретился с членами правления социал-демократической партии «Гнчакян» в Западной Америке во главе с руководителем Вазгеном Ходаняном.
В тот же день Президент принял также членов центрального правления партии «Рамкавар-Азатакан» во главе с руководителем регионального правления в Западной Америке Акопом Назаряном.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встреч были обсуждены вопросы, касающиеся социально-экономической ситуации в Республике Арцах, региональных развитий и нынешнего состояния и перспектив взаимоотношений между Арцахом и Диаспорой.
Глава НКР отметил важную роль традиционных партий в жизни Диаспоры и в деле содействия Арцаху.
На встрече присутствовали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, другие должностные лица.