Արցախի սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը քննարկվել է Լոս Անջելեսում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 20-ին Լոս Անջելեսում հանդիպում է ունեցել Հնչակյան սոցիալ-ժողովրդավարական կուսակցության Արևմտյան Ամերիկայի վարչական մարմնի անդամների հետ` ատենապետ Վազգեն Խոդանյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նույն օրը Նախագահն ընդունել նաև Ռամկավար Ազատական կուսակցության կենտրոնական վարչության անդամներին` Արևմտյան Ամերիկայի շրջանային վարչության ատենապետ Հակոբ Նազարյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպումների ժամանակ քննարկվել են Արցախի Հանրապետության սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին, տարածաշրջանային զարգացումներին և Արցախ-Սփյուռք կապերի ներկա մակարդակին և հեռանկարներին վերաբերող հարցեր:
Արցախի ղեկավարը կարևորել է ավանդական կուսակցությունների դերակատարությունը Սփյուռքի կյանքում և Արցախին սատարելու գործում:
Հանդիպմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On November 20, Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Los Angeles members of the governing body of the Western USA Hnchakyan Social-Democratic Party at the head of its Chairman Vazgen Khodanian.
On the same day the President also received members of the Central Committee of the Ramkavar Azatakan Party led by chairmen of the party's Western USA Regional committee Hakob Nazaryan.
The meeting addressed socio-economic situation in the Artsakh Republic, regional developments as well as current stage and prospects of cooperation between Artsakh and Diaspora.
Head of state attached importance to the role of traditional Armenian parties in the Diaspora and their support for Artsakh.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan and other officials were also present at the meeting, Central Information Department of Artsakh Republic President’s Office reports.