ԵԱՀԿ հերթական դիտարկումը` Ֆիզուլիի ուղղությամբ
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, ԵԱՀԿ առաքելությունը այսօր Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացնելու` Ֆիզուլիի ուղղությամբ: Այս մասին հայտնել են ԼՂՀ արտգործնախարարությունից:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկման խումբը գլխավորելու է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Ւմրե Պալատինւսը և նրա դաշտային օգնականներ Խրիստո Խրիստովն ու Ժասլան Նուրթազինը:
Հակառակորդի կողմից` ԵԱՀԿ գործող նախագահի ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Անթալ Խեդրիչը և Ուիլյամ Պրայորը:

OSCE to monitor contact line in direction of Fizuli
According to agreement with the Artsakh authorities, OSCE mission today will monitor the line of contact of Nagorno Karabakh-Azerbaijan armed forces, in the direction of Fizuli, Artsakh Republic Foreign Ministry reports.
From NKR Defense Army positions the monitoring will be led by Personal Representative of OSCE Chairman-in-Office Imre Palatinus and his Field Assistants Hristo Hristov and Zhaslan Nurtazin.
On Azerbaijan’s side the monitoring will be led by Field Assistants to the Personal Representative of OSCE Chairman-in-Office Antal Herdic and William Pryor.