Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Արմեն Վարդանիին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 23-ին Լոս Անջելես քաղաքում ընդունել է ամերիկահայ հայտնի պլաստիկ վիրաբույժ և բարերար Արմեն Վարդանիին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախի առողջապահության, մասնավորապես, պլաստիկ վիրաբուժության զարգացման հետ կապված հարցեր: ԼՂՀ ղեկավարը կարևորել է այս ոլորտում ժամանակակից տեխնոլոգիաների և փորձի կիրառումը` այն համարելով Արցախում պահանջված և անհրաժեշտ:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել բարերարին Արցախին սատարելու և Լոս Անջելեսում «Հեռուստամարաթոն-2010»-ի հովանավորության համար:
Ինչպես այսօր հայտնեցին ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, Արցախի Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նահագահ Նորեկ Գասպարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan meets with Armen Vardani in Los Angeles
On November 23, Artsakh Republic President Bako Sahakyan received in Los Angeles outstanding plastic surgeon and philanthropist Armen Vardani.
The meeting addressed development of health care system, especially plastic surgery in Artsakh. The President attached importance to development of this sector in Artsakh.
Bako Sahakyan expressed gratitude to the philanthropist for assisting Artsakh and sponsoring the Telethon 2010 in Los Angeles.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, Executive Director of the Hayastan All Armenian Fund Ara Vardanyan, Head of the Central Information Department of the Artsakh Republic President’s Office David Babayan, NKR Permanent Representative to U.S. Robert Avetisyan, Chairman of the Artsakh Public TV and Radio Company’s Board Norek Gasparyan and other officials were present at the meeting, Artsakh President’s press office reports.