Բակո Սահակյանն ընդունել է «Արցախի զարգացման խմբի» անդամներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 24-ին Լոս Անջելես քաղաքում ընդունել է «Արցախի զարգացման խումբ» կազմակերպության անդամներին:
Ինչպես այսօր հայտնեցին ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են Սփյուռքի ինչպես հայկական, այնպես էլ ոչ հայկական տարբեր կառույցների և Արցախի միջև համագործակցության հետ կապված հարցեր:
ԼՂՀ ղեկավարն ընդգծել է Արցախի շահագրգռվածությունը նման համագործակցության հաստատման ու զարգացման գործում` այն համարելով ԼՂՀ արտաքին քաղաքականության և ներհայկական կապերի ամրապնդման կարևոր ուղղություններից մեկը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Լոս Անջելեսում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոս Գրիգոր Հովհաննիսյանը, Միացյալ հայկական հիմնադրամի նախագահ, «Լինսի» հիմնադրամի փոխնախագահ Հարութ Սասունյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը և Արցախի հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նահագահ Նորեկ Գասպարյանը:

On November 24, Artsakh Republic President Bako Sahakyan received in Los Angeles members of the Artsakh Development Group.
The meeting addressed cooperation between Armenian and non-Armenian structures in the Diaspora and Artsakh.
Head of state underlined Artsakh’s interest in establishing such cooperation considering it an important direction in NKR’s foreign policy and strengthening inter-Armenian ties.
The meeting was also attended by Consul General of the Republic of Armenia in Los Angeles Grigor Hovhannisyan, President of the United Armenian Fund, Vice-President of the “Lincy” Foundation Harout Sassounyan, Head of the Central Information Department of the Artsakh Republic President’s Office David Babayan, NKR Permanent Representative to the U.S. Robert Avetisyan and Chairman of the Artsakh Public TV and Radio Company’s Board Norek Gasparyan, other officials, Artsakh President’s press office reports.