Բակո Սահակյանը շնորհավորել է դատախազության օրվա առթիվ
Արցախում ավանդաբար նշում ենք դատախազության օրը: Եվ դա պատահական չէ, քանի որ դատախազությունը չափազանց կարևոր դերակատարություն ունի ժողովրդավարության ուղին բռնած մեր երկրի ու ժողովրդի կյանքում:
Օրենքի գերակայության ապահովումը, օրինականության պահպանումն ու ամրապնդումը, պետության ու քաղաքացիների շահերի պաշտպանությունը համակարգի առջև դրված այն հիմնական խնդիրներն են, որոնք անվերապահ և արդյունավետ կերպով իրականացնելու համար ձեզնից յուրաքանչյուրից պահանջվում է սկզբունքային, ազնիվ ու հետևողական աշխատանք: Այդ աշխատանքից է նաև մեծապես կախված մեր հանրապետության ապագան:
Արցախի իշխանությունները քաջ գիտակցում են դա և անհրաժեշտ միջոցներ են ձեռնարկում` ուղղված ձեր աշխատանքային պայմանների բարելավմանը, նյութատեխնիկական բազայի ամրապնդմանը, սոցիալ-կենցաղային խնդիրների լուծմանը:
Թանկագին բարեկամներ, մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք ձեզ և ձեր ընտանիքներին»:

Президент Арцаха поздравил работников прокуратуры с праздником
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Дня прокуратуры. Как сообщили в пресс-службе президента НКР, в послании, в частности, говорится:
«Искренне поздравляю вас и всех ветеранов системы с профессиональным днем.
В Арцахе мы традиционно отмечаем День прокуратуры. И это не случайно, поскольку прокуратура имеет крайне важное значение в жизни нашей страны и народа, вставших на путь демократического развития.
Обеспечение верховенства закона, сохранение и укрепление законности, защита интересов государства и граждан - это те основные задачи, стоящие перед системой, четкое и эффективное исполнение которых требует от каждого из вас принципиальной, честной и последовательной работы, от которой, в известной степени, зависит и будущее нашей республики.
Власти Арцаха прекрасно понимают это и предпринимают необходимые меры для улучшения ваших рабочих условий, укрепления материально-технической базы, решения социально-бытовых проблем.
Дорогие друзья! Вновь поздравляю вас и желаю мира, крепкого здоровья и всех благ вам и вашим семьям».