Բակո Սահակյանը շնորհավորել է դատախազության օրվա առթիվ
Արցախում ավանդաբար նշում ենք դատախազության օրը: Եվ դա պատահական չէ, քանի որ դատախազությունը չափազանց կարևոր դերակատարություն ունի ժողովրդավարության ուղին բռնած մեր երկրի ու ժողովրդի կյանքում:
Օրենքի գերակայության ապահովումը, օրինականության պահպանումն ու ամրապնդումը, պետության ու քաղաքացիների շահերի պաշտպանությունը համակարգի առջև դրված այն հիմնական խնդիրներն են, որոնք անվերապահ և արդյունավետ կերպով իրականացնելու համար ձեզնից յուրաքանչյուրից պահանջվում է սկզբունքային, ազնիվ ու հետևողական աշխատանք: Այդ աշխատանքից է նաև մեծապես կախված մեր հանրապետության ապագան:
Արցախի իշխանությունները քաջ գիտակցում են դա և անհրաժեշտ միջոցներ են ձեռնարկում` ուղղված ձեր աշխատանքային պայմանների բարելավմանը, նյութատեխնիկական բազայի ամրապնդմանը, սոցիալ-կենցաղային խնդիրների լուծմանը:
Թանկագին բարեկամներ, մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք ձեզ և ձեր ընտանիքներին»:

Bako Sahakyan congratulated on the prosecutor's day
On 26 November President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan sent a congratulatory address in connection with the day of the public prosecutor's office.
“Respected workers of the public prosecutor's office,
I cordially congratulate you and all the veterans of the structure on the professional holiday.
We traditionally celebrate the day of the public prosecutor's office in Artsakh, which is not casual as the public prosecution has a very important role in the life of our people and country embarked on the path of democracy.
Securing supremacy of law, maintaining and strengthening legality, state and human rights protection are among the most important tasks set before the structure. To realize them unconditionally and effectively you need principle, honest and successive work. The future of our state to a certain extent depends on that work too.
The authorities of Artsakh are fully aware of that and take necessary steps to improve your working conditions, strengthen material and technical basis, solve social issues.
Dear friends, I congratulate all of you once again and wish peace, robust health and all the best to you and your families.”