ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները կժամանեն Երևան
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադտկեն (ԱՄՆ), Իգոր Պոպովը (ՌԴ) և Բեռնար Ֆասիեն (Ֆրանսիա) այսօր կժամանեն Երևան, որտեղ հանդիպումներ կունենան Հայաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:
Մասնավորապես, ՀՀ ԱԳՆ փոխանցմամբ, եռանախագահները կհանդիպեն Հայսատանի Նախագահ Սերժ Սարգսյանի և արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Սպասվում է, որ քննարկման առարկա կդառնա նաև դեկտեմբերի 1-2-ին Աստանայում կայանալիք գագաթնաժողովը, որտեղ օրակարգում ընդգրկված թեմաներից է նաև Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացը:

OSCE Minsk Group Co-chairs to arrive in Yerevan
OSCE Minsk Group Co-chairs Robert Bradtke (U.S.), Igor Popov (Russia) and Bernard Fassier (France) are today arriving in Yerevan where they will meet with Armenia’s high-ranking officials.
The Co-chairs will meet with President Serzh Sargsyan and Foreign Minister Edward Nalbandian, MFA press office said.
Besides other issues, the Co-chairs’ meetings are expected to address the OSCE summit to be held between December 1 and 2 in Astana, with the resolution of the Nagorno Karabakh conflict on the agenda.