Վրաստանում «անհնազանդության կոմիտեներ» են ստեղծվելու
Ընդդիմադիր «Ազգային ժողով» քաղաքական ուժի կողմնակիցները նոյեմբերի 26-ին կրկին հավաքվել էին Վրաստանի խորհրդարանի շենքի առջև: Թեև նրանք ավելի քիչ էին, քան մեկ օր առաջ`մոտ հազար մարդ, բայց նրանց մեծ մասը վճռական գործողություններ էր պահանջում:
Ակցիայի մասնակիցներն արգելափակել էին Ռուսթավելու պողոտայի երթևեկությունը, այնուհետև մի մասը «Ապօրինի կալանքի տակ գտնվողների հետ համախոհություն» կազմակերպության առաջնորդ Էկա Բեսելիայի ղեկավարությամբ շարժվել են դեպի Վրաստանի Հանրային հեռարձակման շենք` պահանջելու մուտքը ուղիղ եթեր:
Բանակցություններից հետո Էկա Բեսելիան ցույցի մասնակիցներին հայտարարել է, որ ըստ ձեռք բերված համաձայնության` կխոսի Հանրային հեռարձակողի ուղիղ եթերում:
Լրագրողների հետ զրույցում «Ազգային ժողովի» ներկայացուցիչ, դերասան Գիա Բուրջանաձեն ասել է, որ համաձայն նոյեմբերի 25-ի ցույցի մանսակիցների ընդունված որոշման` Վրաստանի մարզերում կստեղծվեն «անհնազանդություն կոմիտեներ»:
Ցուցարարները խորհրդարանի շենքի դիմաց նաև երկու վրաններ են տեղադրել, որտեղ կգործեն «Ազգային Ժողովի» ակտիվիստները և կգրանցեն հանձնաժողովների աշխատանքների մասնակցել ցանկացող անձանց, հայտնում է « Կավկազսկի ուզելը»` մեջբերելով «Նովոստի-Գրուզիան»:

People’s Assembly to set up disobedience committees in Georgia
Representatives of People’s Assembly of Georgia on November 26 again gathered near the parliament building. The meeting was less crowded than the day before, yet participants of the action demanded resolute steps.
They blocked traffic in Rustaveli Avenue, some of them moved towards the Public Broadcasting Building, led by Eka Beselia, leader of the public movement Solidarity to Illegal Prisoners, to demand TV air.
After negotiating Eka Beselia told demonstrators she reached an agreement on live broadcast over the Public Broadcasting company.
Representative of People’s Assembly, actor Gia Burjanadze told reporters that demonstrators on November 25 made a decision to set up disobedience committees in Georgian regions.
The demonstrators put up tents in front of the parliament building to recruit people into the committee, Caucasian Knot reports citing Novosti-Gruzia.