Քլինթոն. Սա «գրոհ է համաշխարհային հանրության վրա»
Wikileaks կազմակերպության կողմից ամերիկացի դիվանագետների մեծածավալ նամակագրության հրապարակումը «գրոհ է համաշխարհային հանրության վրա», այլ ոչ միայն Վաշինգտոնի արտաքին քաղաքականության հանդեպ: Այս մասին, ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը:
Համաձայն նրա խոսքերի` այն մարդկանց գործողությունները, ում շնորհիվ գործում է Wikileaks-ը, «իչիք են դարձնում» ամերիկյան արտաքին գերատեսչության ջանքերն` ուղղված մի շարք սուր միջազգային խնդիրների լուծմանը: Այդ խնդիրների շարքում Քլինթոնը թվարկել է ահաբեկչության դեմ պայքարը, զանգվածային բնաջնջման զենքի տարածումը և մարդու իրավունքների ոտնահարումը:
Նա նաև վստահություն է հայտնել, որ Վաշինգտոնի ղեկավարության գաղտնի տեղեկատվության «արտահոսքը» չի հանգեցնի աղետալի հետևանքների` ԱՄՆ և այլ պետությունների հարաբերություններում:
«Վստահ եմ, որ այն գործընկերությունը և կապերը, որոնք ստեղծել է ԱՄՆ ներկայիս վարչակազմը, ի զորու են դիմակայել այս մարտահրավերին», - հայտարարել է Հիլարի Քլինթոնը:

Wikileaks is an attack on global community and not only on Washington’s foreign policy, Secretary of State Hillary Clinton stated, as reported by ITAR-TASS.
According to her, Wikileaks reduces to nothing Department of State efforts aiming to resolve international problems. Among these problems, Clinton numbered fight against terrorism, proliferation of mass extermination arms and violation of human rights.
She expressed hope that the leaks will not lead to disastrous consequences in the relations of U.S. with other countries.
“I am sure the partnership and ties current U.S. administration has created are able to resist these challenges,” Hillary Clinton said.