ԼՂ շուրջ «հանգիստ, բայց վճռական դիվանագիտություն է իրականացվում»
Թուրքիան և Ռուսաստանը համատեղ ջանքեր են գործադրում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցում: Այս մասին Reuters-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Աբդուլլահ Գյուլը:
Նշելով, որ Թուքիան իր լուման է ներդնում տարածքային վեճերի լուծման հարցում` Գյուլը կարծիք է հայտնել, որ ԼՂ կարգավորման շուրջ «հանգիստ, բայց վճռական դիվանագիտություն է իրականացվում», հայտնում է «Ռոսբալտը»:
Թուրքիայի նախագահը նաև նշել է, որ ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցում որոշակի առաջընթաց է գրանցվել, որի շուրջ նաորի շուրջ նա IBR քննարկումներ է ունեցել Աստանայում ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ:

Turkey and Russia combine efforts on the settlement of the Nagorno Karabakh conflict, Turkish President Abdullah Gul told Reuters.
Noting that Turkey makes a contribution to resolution of territorial disputes Gul said that “quiet, yet resolute diplomacy is carried out” on the Nagorno Karabakh conflict, as reported by Rosbalt.
Gul stated he sees some progress in the settlement of the Nagorno Karabakh conflict, and he had discussed the Nagorno Karabakh issue with Russian President Dmitry Medvedev in Astana.