Քննարկվել են Ստեփանակերտի օդանավակայանի վերագործարկման խնդիրները
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 7-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Արցախում գտնվող ՀՀ ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պատվիրակությանը` կառույցի ղեկավար Արտյոմ Մովսեսյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում են նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ստեփանակերտի օդանավակայանի վերագործարկման հետ կապված հարցեր:
Իրականացվող աշխատանքների ընթացքի մասին տեղեկություններ է հաղորդել Արցախի Հանրապետության ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պետ Դմիտրի Աթբաշյանը: Իրենց նկատառումներն են արտահայտել նաև Արտյոմ Մովսեսյանը և ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի մասնագետները:
Երկրի ղեկավարը գոհունակություն է հայտնել իրականացվող աշխատանքների տեմպերի կապակցությամբ` ընդգծելով միաժամանակ, որ անհրաժեշտ է ակտիվացնել աշխատանքները որակյալ կադրերի և մասնագետների պատրաստման ուղղությամբ:

Stepanakert airport relaunching discussed in Artsakh
President of Artsakh Bako Sahakyan on December 7 hosted delegation of the General Department of Civil Aviation at the government of the Republic of Armenia led by head of the department Artyom Movsesyan.
Stepanakert airport relaunching process was discussed during the meeting.
Head of the Civil Aviation Department at Artsakh Republic government Dmitry Atbashyan informed those present about the relaunching works at Stepanakert airport.
Bako Sahakyan expressed satisfaction with the pace of the activities stressing necessity of intensifying the process of training qualified specialists.
Artsakh Prime Minister Ara Haroutyunyan and other officials were also present at the meeting, as reported by NKR President’s press office.