Քննարկվել են Ստեփանակերտի օդանավակայանի վերագործարկման խնդիրները
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 7-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Արցախում գտնվող ՀՀ ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պատվիրակությանը` կառույցի ղեկավար Արտյոմ Մովսեսյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում են նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ստեփանակերտի օդանավակայանի վերագործարկման հետ կապված հարցեր:
Իրականացվող աշխատանքների ընթացքի մասին տեղեկություններ է հաղորդել Արցախի Հանրապետության ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պետ Դմիտրի Աթբաշյանը: Իրենց նկատառումներն են արտահայտել նաև Արտյոմ Մովսեսյանը և ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի մասնագետները:
Երկրի ղեկավարը գոհունակություն է հայտնել իրականացվող աշխատանքների տեմպերի կապակցությամբ` ընդգծելով միաժամանակ, որ անհրաժեշտ է ակտիվացնել աշխատանքները որակյալ կադրերի և մասնագետների պատրաստման ուղղությամբ:

Президент НКР обсудил реконструкцию степанакертского аэропорта
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня находящуюся с рабочим визитом в НКР делегацию Главного управления гражданской авиации при правительстве Армения во главе с руководителем структуры Артемом Мовсесяном.
На встречи были обсуждены вопросы, связанные с реконструкцией степанакертского аэропорта.
Начальник управления Гражданской авиации при правительстве НРК Дмитрий Атбашьян проинформировал о ходе проводимых работ. Своими соображениями поделились также Артем Мовсесян и специалисты гражданской авиации Армения.
Глава государства выразил удовлетворение темпами проводимых работ, подчеркнув при этом необходимость активизировать подготовку квалифицированных кадров и специалистов.
На встрече присутствовали также премьер-министр Нагорно-Карабахской Республики Ара Арутюнян и другие должностные лица.