Քննարկվել են ԼՂՀ գյուղատնտեսության ոլորտում աշխատանքները
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 9-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել` նվիրված գյուղատնտեսության ոլորտում իրականացվող աշխատանքներին: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Կատարվող աշխատանքների ընթացքի մասին տեղեկություններ է հաղորդել գյուղատնտեսության նախարար Արմո Ծատուրյանը:
ԼՂՀ ղեկավարը կարևորել է ոլորտում տարբեր բնական աղետների և վնասատուների դեմ կանխարգելիչ միջոցառումների ժամանակին իրականացումը, ինչը հնարավորություն կտա նվազեցնել հնարավոր կորուստները:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արա Հարությունյանը, փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, շրջվարչակազմերի ղեկավաներ:

Обсуждены проводимые в НКР сельхозработы
9 декабря у Президента Республики Арцах Бако Саакяна состоялось рабочее совещание, посвященное работам, проводимым в сфере сельского хозяйства.
Министр сельского хозяйства Армо Цатурян проинформировал о процессе осуществляемых работ, сообщает пресс-служба президента НКР.
Глава государства отметил важность осуществления профилактических работ против стихийных бедствий и вредителей, которые дадут возможность свести к мунимуму возможные потери.
В совещании приняли участие премьер-министр республики Арцах Ара Арутюнян, вице-премьер, министр финансов Спартак Тевосян, руководители районных администраций, другие должностные лица.