Արցախում Անվտանգության խորհրդի նիստ է տեղի ունեցել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 9-ին տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված են եղել 2010թ. հեռուստամարաթոնի ընթացքի, արդյունքների և իրականացվելիք աշխատանքների հետ կապված հարցեր:
ԼՂՀ նախագահը ներկայացրել է հեռուստամարաթոնի ընթացքն ու արդյունքները, որից հետո քննարկվել են ջրամատակարարմանն առնչվող հարցեր:
Արցախի ղեկավարը կառավարությանը հանձնարարել է մշակել ըստ բնակավայրերի իրականացվելիք միջոցառումների համապարփակ ծրագիր, որի հիմքում պետք է ընկած լինի դրանց կարևորությունն ու առաջնահերթությունը, ապահովել տարբեր գերատեսչությունների միջև սերտ համագործակցություն և իրականացվող աշխատանքների ընթացքը լայնորեն լուսաբանել ԶԼՄ-ների միջոցով:
Նիստին հրավիրված էին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը, շրջվարչակազմերի ղեկավարները, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Security Council meeting held in Artsakh
President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan on December 9 chaired a meeting of the Security Council. The meeting agenda included discussions on the process and results of Telethon 2010, programs to be implemented.
Bako Sahakyan introduced the process and results of the Telethon. Thereafter he addressed water supply issues.
Head of state charged the Cabinet of Ministers to elaborate a comprehensive action plan in different settlements based on significance and priority, secure close cooperation between different departments and mass coverage of the activities to be carried out.
The meeting was attended by Executive Director of Hayastan All Armenian Fund Ara Vardanyan, heads of the regional administrations and other officials, Artsakh President’s press office reports.