Բոբ Դիլանի երգի տեքստը աճուրդում վաճառվել է 422 հզ. դոլարով
Ամերիկյան հեղինակ-կատարող Բոբ Դիլանի «The times they are a-changin» հայտնի երգի տեքստը համանուն ալբոմից, որը թողարկվել է 1964 թ-ին, Նյու-Յորքի աճուրդում վաճառվել է 422 հզ. դոլարով:
Առքուվաճառքի արդյունքը գերազանցել է կազմակերպիչների սպասելիքները, ովքեր հուսով էին, որ գործարքը կկազմի 250 հզ. դոլար:
«The times they are a-changin» երգով Դիլանը 1963 թ. նոյեմբերին ԱՄՆ նախագահ Ջոն Քենեդու սպանության հաջորդ օրը բացել էր իր համերգը:
«Ռոուլինգ Սթոուն» ամսագրի վարկածով, այդ ստեղծագործությունը 2004 թ-ին գրավել է 59-րդ տեղը բոլոր ժամանակների 500 լավագույն երգերի ցուցակում:

Текст «The times they are a-changin» Дилана продан за $422 тыс.
Текст знаменитой песни американского автора-исполнителя Боба Дилана «The times they are a-changin» с одноименного альбома, выпущенного в 1964 году, продан с аукциона в Нью-Йорке за 422 тыс. долларов.
Итог торгов превысил ожидания организаторов, которые надеялись на то, что сделка по лоту составит около 250 тыс. долларов, сообщает BBC russian.
Песней «The times they are a-changin» («Времена меняются») Дилан открыл свой концерт на следующий день после убийства президента США Джона Кеннеди в ноябре 1963 года.
По версии журнала «Роллинг стоун», эта композиция в 2004 году заняла 59-е место в списке 500 величайших песен всех времен.