Էներգետիկայի նախարարը և «ՀայՌուսգազարդ»-ի տնօրենն այցելել են ԼՂՀ
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 11-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանին և «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Կարեն Կարապետյանին:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ նախագահի մամլո գրասենյակից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են էներգետիկայի ոլորտում երկու հայկական պետությունների միջև համագործակցությանը և համատեղ տարբեր ծրագրերի իրականացման հեռանկարներին առնչվող հարցեր:
Երկուստեք նշվել է, որ այս ոլորտում առկա են լուրջ հեռանկարներ, որոնք մեծապես կնպաստեն Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը:

Министр энергетики Армении и глава «АрмРосгазпром»-а посетили НКР
Президент Республики Арцах Бако Саакян в субботу принял министра энергетики и природных ресурсов Республики Армения Армена Мовсесяна и генерального директора ЗАО «АрмРосгазпром» Карена Карапетяна.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся взаимосотрудничества между двумя армянскими государствами в сфере энергетики и перспектив совместного осуществления различных программ.
Было обоюдно отмечено, что в этой сфере имеются серьезные перспективы, которые окажут весомое содействие социально-экономическому развитию Арцаха, сообщает пресс-служба президента НКР.