Նախագահն այցելեց Բյուրեղավանի ապակե տարաների գործարան
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելեց «Գլաս Ուորդ Քամփնի» ընկերության Բյուրեղավանի ապակե տարաների գործարան: Երկրի ղեկավարը շրջայց կատարեց շենքում, ծանոթացավ աշխատանքային պայմաններին: Գործարանի ղեկավարությունը նախագահ Սարգսյանին ներկայացրեց 2011 թվականում նախատեսված գործունեության ծրագրերը, ինչպես նաև գործարանի նոր` երկրորդ հոսկագիծը:
«Գլաս Ուորդ Քամփնի» ընկերությունը հիմնվել է 2004 թվականին` Արզնու Բյուրեղապակու գործարանի հիմքի վրա «KA & KA International Limited» ընկերության կողմից: 2004 – 2006թթ գործարանն ամբողջությամբ վերակառուցվել և վերազինվել է նոր սարքավորումներով, ընդհանուր ներդրումանյին արժեքը կազմել է 12 140 մլն. դրամ:
Լրագրողների հետ զրույցում ընկերության սեփականատերերից Արամ Քոչարյանը հայտնեց, որ մինչև 2012 թվականը ընկերությունը նախատեսում է իրականացնել նոր ներդրումային ծրագրեր, որոնց արդյունքում գործարանում կստեղծվեն մետաղյա կափարիչների, փաթեթավորման նյութերի, պիտակների և շշալցված ջրի արտադրամասեր:
Ըստ սեփականատիրոջ` ներկայումս գործարանն արտադրում է տարեկան 120 միլիոն միավոր` ունենալով 314 աշխատատեղ: Միջին աշխատավարձը կազմում է 140-160 հազար դրամ:
Ա.Քոչարյանը նաև տեղեկացրեց, որ ներկա պահին գործարանի արտադրանքի շուրջ 67%-ն արտահանվում է այլ երկրներ, իսկ հայկական շուկայում գործարանի արտադրությունը 80% է կազմում:

Today President Serzh Sargsyan visited the glass bottles factory "Glass Word Company” in Byureghavan. The President made a tour around the building and got acquainted with the working conditions. The heads of the factory presented to President Sargsyan the activities planned for the 2011, as well as the second new line of the factory.
The “Glass Word Company” was founded in 2004 by the “KA & KA International Limited” company, on the basis of Arzni crystal factory. From 2004 to 2006 the factory was completely rebuilt and rearmed with new equipments, the total investment cost was 12 140 million AMD.”
One of the owners of the company Aram Kocharian on the meeting with the journalists said that the company plans to implement new investment projects till 2012, as a result of which in the factory will be create metal covers, packaging materials, labels, and mills of bottled water.
According to the owner, the factory produces 120 million units annually, having 314 work-places. The average salary is 140-160 thousand drams.
A. Kocharian also informed that at present around 67% output of the factory is exported to other countries, and in the Armenian market the production makes 80%.