Նախագահն այցելեց Բյուրեղավանի ապակե տարաների գործարան
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելեց «Գլաս Ուորդ Քամփնի» ընկերության Բյուրեղավանի ապակե տարաների գործարան: Երկրի ղեկավարը շրջայց կատարեց շենքում, ծանոթացավ աշխատանքային պայմաններին: Գործարանի ղեկավարությունը նախագահ Սարգսյանին ներկայացրեց 2011 թվականում նախատեսված գործունեության ծրագրերը, ինչպես նաև գործարանի նոր` երկրորդ հոսկագիծը:
«Գլաս Ուորդ Քամփնի» ընկերությունը հիմնվել է 2004 թվականին` Արզնու Բյուրեղապակու գործարանի հիմքի վրա «KA & KA International Limited» ընկերության կողմից: 2004 – 2006թթ գործարանն ամբողջությամբ վերակառուցվել և վերազինվել է նոր սարքավորումներով, ընդհանուր ներդրումանյին արժեքը կազմել է 12 140 մլն. դրամ:
Լրագրողների հետ զրույցում ընկերության սեփականատերերից Արամ Քոչարյանը հայտնեց, որ մինչև 2012 թվականը ընկերությունը նախատեսում է իրականացնել նոր ներդրումային ծրագրեր, որոնց արդյունքում գործարանում կստեղծվեն մետաղյա կափարիչների, փաթեթավորման նյութերի, պիտակների և շշալցված ջրի արտադրամասեր:
Ըստ սեփականատիրոջ` ներկայումս գործարանն արտադրում է տարեկան 120 միլիոն միավոր` ունենալով 314 աշխատատեղ: Միջին աշխատավարձը կազմում է 140-160 հազար դրամ:
Ա.Քոչարյանը նաև տեղեկացրեց, որ ներկա պահին գործարանի արտադրանքի շուրջ 67%-ն արտահանվում է այլ երկրներ, իսկ հայկական շուկայում գործարանի արտադրությունը 80% է կազմում:

Президент Армении посетил завод «Glass world company»
Президент Армении Серж Саргсян посетил сегодня Бюрегаванский завод по производству стеклянных тар «Glass world company».
С.Саргсян ознакомился с рабочими условиями, производством. Руководство предприятия представила президенту инвестиционные планы на 2011 год.
Компания «Glass world company» была основана в 2004 году на базе Арзнийского хрустального завода компанией «KА&KА International limited».
В 2004–2006 гг. завод был полностью реконструирован и переоборудован. Общая инвестиционная программа составила 12 млрд. 140 млн. драмов.
В беседе с журналистами один из собственников завода Арам Кочарян заявил, что до 2012 года компания планирует осуществить новые инвестиционные проекты для расширения производства.
В настоящее время предприятие производит 120 млн. единиц продукции, число работников составляет 214 человек. Размер средней зарплаты – 140-160 тыс. драмов.
А.Кочарян также проинформировал, что около 67% продукции экспортируется, а на армянском рынке продукция предприятия занимает 80%.