Նախագահն այցելեց «Սիներջի Ինթերնեշնլ Սիստեմզ» ընկերություն
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելեց տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում ամբողջական ծրագրային փաթեթներ և ծառայություններ առաջարկող «Սիներջի Ինթերնեշնլ Սիստեմզ» ընկերության Բիզնես Կենտրոնի նորակառույց մասնաշենքը, որը գտնվում է Երևանում:
Երկրի ղեկավարը շրջեց շենքում, ծանոթացավ ժամանակակից չափանիշներին համապատասխանող աշխատանքային պայմաններին:
Նախագահի հետ մասնաշենքով շրջեցին նաև Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչը, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, Երևանի քաղաքապետի պաշտոնակատար Տարոն Մարգարյանը:
Նշենք, որ «Սիներջի Ինթերնեշնլ Սիստեմզ» ընկերությունը հիմնվելէ 1997թվականին ԱՄՆ Վիրջինիա Նահանգի Վիեննա քաղաքում: Սիներջի հայաստանյան գրասենյակը բացվել է 2008 թվականին, ներկա դրությամբ այստեղ կա 120 աշխատատեղ: Այս տարվա նոյեմբերին բացվեց համալրի նոր մասնաշենքը:

President Serzh Sargsyan today visited the newly built premises of Synergy International Systems software company’s Business Center in Yerevan.
The President got acquainted with center’s working conditions meeting international standards. He was accompanied by U.S. Ambassador to Armenia Marie Yovanovitch, Minister of Economy Nerses Yeritsyan, Acting Mayor of Yerevan Taron Margaryan.
Synergy International Systems was founded in 1997 in the town of Vienna, Virginia, United States. Synergy Armenia was opened in 2008. The company has created 120 jobs in Armenia. Synergy Armenia new premises were put into operation this November.