Նախագահն այցելեց «Սիներջի Ինթերնեշնլ Սիստեմզ» ընկերություն
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելեց տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում ամբողջական ծրագրային փաթեթներ և ծառայություններ առաջարկող «Սիներջի Ինթերնեշնլ Սիստեմզ» ընկերության Բիզնես Կենտրոնի նորակառույց մասնաշենքը, որը գտնվում է Երևանում:
Երկրի ղեկավարը շրջեց շենքում, ծանոթացավ ժամանակակից չափանիշներին համապատասխանող աշխատանքային պայմաններին:
Նախագահի հետ մասնաշենքով շրջեցին նաև Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչը, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, Երևանի քաղաքապետի պաշտոնակատար Տարոն Մարգարյանը:
Նշենք, որ «Սիներջի Ինթերնեշնլ Սիստեմզ» ընկերությունը հիմնվելէ 1997թվականին ԱՄՆ Վիրջինիա Նահանգի Վիեննա քաղաքում: Սիներջի հայաստանյան գրասենյակը բացվել է 2008 թվականին, ներկա դրությամբ այստեղ կա 120 աշխատատեղ: Այս տարվա նոյեմբերին բացվեց համալրի նոր մասնաշենքը:

Президент Армении посетил компанию Synergy International Systems
Президент Армении Серж Саргсян посетил сегодня новый офис бизнес-центра компании Synergy International Systems, которая предлагает целостные программные пакеты и услуги в области информационных технологий.
С.Саргсян ознакомился с условиями работы компании. Президента Армении сопровождали посол США в Армении Мари Йованович, министр экономики Нерсес Ерицян, и.о. мэра Еревана Тарон Маргарян.
Компания Synergy International Systems основано в 1997 году в городе Виенна американского штата Вирджиния. Ереванский офис компании был открыт в 2008 году. Здесь работают 120 человек. Новый офис компании был открыт в ноябре этого года.