Բոլիվիան ճանաչել է Պաղեստինը` 1967 թ.-ի սահմաններով
Բոլիվիան ուրբաթ օրը պաշտոնապես ճանաչել է Պաղեստինի պետությունը` 1967 թվականի սահմաններում, հայտնում է ՌԻԱ-Նովոստին` հղում անելով ինքնավարության ԱԳՆ-ն:
«Բրազիլիայում կայացած Հարավային Ամերիկայի երկրների ղեկավարների հանդիպման ժամանակ Էվո Մոռալեսը սկսել է իր ելույթը 1967 թվականի սահմաններով Պաղեստինի պետության ճանաչման մասին հայտարարությամբ, ինչը ողջունվեց բուռն ծափահարություններով», - ասված է Պաղեստինի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ:
Պաղեստինի առաջնորդ Մահմուդ Աբբասը ողջունել է Բոլիվիայի որոշումը և բարձր է գնահատել երկու երկրների ժողովուրդների միջև երկկողմ հարաբերությունները, այդ երկրի կողմից 1967 թվականի սահմաններով սեփական անկախ պետություն ունենալու իրավունքին սատարելը:

Боливия признала палестинское государство в довоенных границах
Боливия в пятницу официально признала палестинское государство в довоенных границах 1967 года, сообщает РИА Новости со ссылкой на МИД автономии.
"Президент Эво Моралес на встрече глав Южной Америки в Бразилии начал свое выступление с признания государства Палестина в границах 1967 года, что было встречено аплодисментами всех присутствующих в зале", - говорится в сообщении министерства иностранных дел Палестинской автономии.
Палестинский руководитель Махмуд Аббас приветствовал решение Боливии и высоко оценил двусторонние отношения между палестинским и боливийским народами, поддержку этой страной права палестинского народа на создание своего независимого государства в границах 1967 года.