ՀՀ վարչապետը ներկայացրեց ֆինանսների նորանշանակ նախարարին
Այսօր ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ֆինանսների նախարարության աշխատակազմին ներկայացրեց նորանշանակ նախարար Վաչե Գաբրիելյանին:
«Ես համոզված եմ, որ Վաչե Գաբրիելյանի կողմից պաշտոնի ստանձնման գործընթացը կլինի շատ սահուն: Նա այս նախարարությունում ունի լավ գործընկերներ, որոնց հետ համագործակացությունը եղել է շատ լավ մակարդակի վրա»,- նշեց վարչապետը և հավելեց, որ նորանշանակ նախարարը լավ ծանոթ է ֆինանսական խնդիրներին և լավատեղյակ է ֆինանսական ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին:
Վարչապետն ընդգծեց, որ Վաչե Գաբրիելյանը անկուսակցական է, սակայն Հանրապետական կուսակցության խորհրդի վերջին նիստի ժամանակ երկրի ղեկավարը հստակ ձևակերպում է տվել, որ ունեն համախոհների մեծ բանակ, որոնք կուսակցական չեն, բայց դրանով հանդերձ նրանք նշանակվում են ղեկավար բարձր պաշտոններում:
«Ես գալիս եմ կայացած ու պրոֆեսիոնալ կառույց, որտեղ շատերի հետ ունեմ համագործակցության լավ հարաբերություններ»,-իր խոսքում նշեց նորանշանակ նախարար Վաչե Գաբրիելյանը և հավելեց, որ կառավարության կողմից նախատեսված ծրագրերը կիրագործվեն:
Իսկ արդեն ֆինանսների նախկին նախարար Տիգրան Դավթյանն իր խոսքում շնորհակալություն հայտնեց նախարարության աշխատակիցներին և շեշտեց, որ Վաչե Գաբրիելյանը հաջողությամբ կշարունակի այն աշխատանքն ու ավանդույթները, որոնք ձևավորվել են նախարարությունում:

New Minister of Finance introduced to Ministry staff
Prime Minister Tigran Sargsyan today introduced newly appointed Minister of Finance Vache Gabrielyan to the Ministry staff.
According to Tigran Sargsyan, V. Gabrielyan is well-acquainted with the financial sector and reforms carried out in the sector.
T. Sargsyan noted that the new Minister of Finance is non-partisan, however, President Serzh Sargsyan declared during the last meeting of the Council of RPA that the party has a great number of supporters who are appointed to high positions regardless of being non-partisan.
“I have come to a fully-established professional structure where I have good, partner relations with many,” V. Gabrielyan said promising that all programs planned by the government will be implemented.
Ex-Minister of Finance Tigran Davtyan thanked Ministry staff noting that V. Gabrielyan will successfully continue Ministry’s work and traditions.