ԼՂՀ ՊԲ. Հակառակորդը կրկին ակտիվ գործողություններ է ձեռնարկել
Նոյեմբերի կեսերին ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում արձանագրված հրադադարի ռեժիմի խախտման նկատելի անկումը, վերջին երկու շաբաթների ընթացքում կրկին իր տեղը զիջեց հակառակորդի կողմից ձեռնարկվող ակտիվ գործողություններին:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ ՊԲ լրատվական բաժնից, դրանք հատկապես դրսևորվեցին տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերի կիրառմամբ, որի ընթացքում օգտագործվեցին նաև ձեռքի նռնականետեր: Միայն դեկտեմբերի 12-ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում ադրբեջանական բանակի առաջապահ ուժերը «АК», «СВД», «РПК», «ПК», «ДШК», «Սև նետ», «УТЁС», «РПГ-7» փոքր և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հակամարտ զորքերի շփման գոտու տարբեր հատվածներում հրադադարի ռեժիմը խախտել են ավելի քան 80 անգամ` ղարաբաղյան դիրքերի վրա արձակելով շուրջ 450 կրակոց:
ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

Азербайджан вновь нарушает режим прекращения огня
Заметное сокращение в середине ноября случаев нарушения режима прекращения огня на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана в последние две недели сменилось активными действиями азербайджанской стороны.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, противник использовал разнокалиберное стрелковое оружие, а также ручные гранатометы. Только в период с 12-го по 18-ое декабря передовые силы азербайджанской армии, используя разнокалиберное стрелковое оружие «АК», «СВД», «РПК», «ПК», «ДШК», «Черная стрела», «УТЕС», «РПГ-7», свыше 80 раз нарушили режим прекращения огня на различных участках линии соприкосновения, произведя около 450 выстрелов в сторону карабахских позиций.
После ответных действий, предпринятых подразделениями Армии обороны, активность противника была подавлена.