Էկվադորը ճանաչեց Պաղեստինի պետությունը` 1967-ի սահմաններում
Էկվադորը ճանաչել է Պաղեստինը «որպես ազատ և անկախ» պետություն` 1967 թվականի սահմաններում, «ՌԻԱ-Նովոստի» գործակալության տեղեկացմամբ, հայտարարել է Էկվադորի ԱԳՆ-ն:
Այդպիսով Էկվադորը միացավ Արգենտինային, Բրազիլիային, Բոլիվիային, որոնք ևս այս ամվա ընթացքում հանդես էին եկել Պաղեստինը ճանաչելու հայտարարություններով: Ուրուգվայն ու Չիլին հայտարարել են, որ պատրաստվում են դիմել այդ քայլին մոտակա ժամանակներում:
«Հանրապետության նախագահ Ռաֆայել Կորրեան դեկտեմբերի 24-ին ստորագրել է Էկվադորի կառավարության կողմից 1967 թվականի սահմաններում պաղեստինական պետության` որպես անկախ և ազատ պաշտոնական ճանաչումը», - ասված է Էկվադորի ԱԳՆ հայտարարության մեջ:

Эквадор признал Палестинскую автономию в границах 1967 года
Эквадор признал Палестинскую национальную автономию (ПНА) "как свободное и независимое" государство в границах 1967 года, сообщило в субботу в коммюнике эквадорское Министерство иностранных дел.
Таким образом, Эквадор последовал примеру соседних Аргентины, Боливии и Бразилии, объявивших о признании ранее в этом месяце. Власти Уругвая и Чили заявили, что намерены это сделать в ближайшее время.
"Президент Республики Рафаэль Корреа подписал 24 декабря официальное признание правительством Эквадора палестинского государства как свободного и независимого в границах 1967 года", - согласно РИА Новости, говорится в документе.