Ասսանժին մեղադրող կանայք աջակցում են WikiLeaks-ին
Երկու շվեդուհիները, ովքեր մեղադրում են WikiLeaks կայքի հիմնադիր Ջուլիան Ասսանժին սեռական բնույթի հանցանքներ գործելու մեջ, հայտարարել են, որ աջակցում են WikiLeaks նախագծին, և ներկայացված մեղադրանքները կապ ունեն միայն իրենց անձնական կյանքի հետ: Այդ մասին, ըստ Բի-բի-սի-ի, հայտարարել է շվեդուհիների փաստաբան Կլասս Բորդստրոմը:
Նա ասել է, որ իր պաշտպանյալները շատ են տխրում Ասսանժի կողմից արված հայտարարության կապակցությամբ, թե նրանք գործում են Կենտրոնական հետախուզական գործակալության կարգադրանքով:
«Նա կեղծ ասեկոսեներ է տարածում: Դա բացառապես կապ չունի այս երկու կանանց հետ: Նրանք նույնպես աջակցում են WikiLeaks-ին», - ասել է փաստաբանը:

Обвиняющие Джулиана Ассанджа шведки поддерживают его работу
Две шведки, обвиняющие Джулиана Ассанджа в сексуальных преступлениях, поддерживают проект WikiLeaks и лишь пытаются добиться справедливости в деле, касающемся их частной жизни, заявил представляющий их адвокат.
Как сообщает BBC, адвокат Клаас Боргстром в интервью агентству Ассошиэйтед Пресс сказал, что его подзащитные весьма огорчены заявлениями со стороны Ассанджа и его адвокатов, утверждающих, что гражданки Швеции действуют по наущению ЦРУ.
"Он распространяет ложные слухи. Это абсолютно неоправданно в отношении этих двух женщин. Они также поддерживают WikiLeaks. Они поддерживают его работу", - заявил Боргстром.