Բակո Սահակյանը գոհ է «Բեյզ Մեթըլս»-ի հաջողություններից
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 26-ին այցելել է Մարտակերտի շրջանի Դրմբոն գյուղ, որտեղ հանդիպում է ունեցել «Բեյզ Մեթըլս» փակ բաժնետիրական ընկերության աշխատակիցների հետ և շնորհավորել նրանց գալիք Ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Նախագահը կարևորել է ընկերության դերը Արցախում երկրաբանահետախուզական աշխատանքներ իրականացնելու գործում, ինչպես նաև` այս ուղղությամբ նրա կողմից կատարված մեծածավալ ներդրումները:
Բակո Սահակյանը մեծ ձեռքբերում է համարել նաև այն, որ «Բեյզ Մեթըլս» ընկերությանը հաջողվել է ստեղծել ժամանակակից տեխնիկայով և սարքավորումներով հագեցած գործարան և իր ավանդույթներն ունեցող ամուր կոլեկտիվ:
Միջոցառմանը ներկա էին Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan is satisfied with “Base Metals” success
On 26 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited the village of Drmbon in the Martakert region where he met the staff of the "Base Metals" closed joint-stock company and congratulated them on the coming New Year and Christmas, Central Information Department of the Office of the NKR President reported.
The President rated high the role of the company in realizing mining exploratory activities in Artsakh as well as its large-scale investments made in this field.
Bako Sahakyan considered a great achievement the fact that the "Base Metals" company succeeded in creating an enterprise equipped with modern technology and in forming a cohesive staff with its peculiar traditions.
Chairman of the Artsakh Republic National Assembly Ashot Ghoulyan, premier Ara Haroutyunyan and other officials partook at the event.