Բակո Սահակյանը գոհ է «Բեյզ Մեթըլս»-ի հաջողություններից
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 26-ին այցելել է Մարտակերտի շրջանի Դրմբոն գյուղ, որտեղ հանդիպում է ունեցել «Բեյզ Մեթըլս» փակ բաժնետիրական ընկերության աշխատակիցների հետ և շնորհավորել նրանց գալիք Ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Նախագահը կարևորել է ընկերության դերը Արցախում երկրաբանահետախուզական աշխատանքներ իրականացնելու գործում, ինչպես նաև` այս ուղղությամբ նրա կողմից կատարված մեծածավալ ներդրումները:
Բակո Սահակյանը մեծ ձեռքբերում է համարել նաև այն, որ «Բեյզ Մեթըլս» ընկերությանը հաջողվել է ստեղծել ժամանակակից տեխնիկայով և սարքավորումներով հագեցած գործարան և իր ավանդույթներն ունեցող ամուր կոլեկտիվ:
Միջոցառմանը ներկա էին Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян доволен деятельностью компании «Бейз Металс» в НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил 26 декабря село Дрмбон Мартакертского района, где встретился с работниками ЗАО "Бейз Металс" и поздравил их с наступающим Новым годом и Рождеством.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, Б.Саакян придал важность проводимым компанией геологическим исследованиям, а также осуществляемым в этом направлении крупномасштабным инвестициям.
Президент НКР отметил среди достижений компании также создание современного, технически оснащенного предприятия и крепкого коллектива, с уже сложившимися традициями.
На мероприятии присутствовали председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.