Նեթանյահու. Թուրքիայի մասին Լիբերմանի ասածը` անձնական կարծիք է
Իսրայելի վարչապետ Բինյամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ արտգործնախարար Լիբերմանի կողմից արված հայտարարությունը, թե Իսրայելը մտադիր չէ Թուրքիայից ներողություն խնդրել «Ազատության նավախմբի» գրոհի ժամանակ թուրքական քաղաքացիների մահվան կապակցությամբ, ընդամենը նախարարի անձնական կարծիքն է:
Նեթանյահուի գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունում նշվում է, որ Լիբերմանի ասածը չի կարելի ընդունել որպես Իսրայելի պետական դիրքորոշում:
Փաստաթղթում նաև նշվում է, որ Իսրայել պետության անունից` Թուրքիայի հետ հարաբերությունների հարցում, հայտարարություններ անելու իրավունք ունի միայն վարչապետը:

Нетаньяху: Заявление Либермана по Турции – его личное мнение
Премьер-министр Израиля Беньямин Нетаньяху заявил, что высказывания министра иностранных дел государства о том, что Израиль не собирается извиняться перед Анкарой за гибель турецких граждан во время штурма "Флотилии свободы", являются исключительно его личным мнением.
В заявлении, распространенном офисом Нетаньяху, говорится, что слова Либермана нельзя расценивать как государственную позицию Израиля, сообщает BBC russian.
В документе подчеркивается, что делать заявления от имени государства в дискуссии с Турцией может только премьер-министр Израиля.
Ранее министр иностранных дел Израиля Авигдор Либерман заявил, что его страна не станет извиняться перед Анкарой за гибель девятерых турецких граждан во время штурма так называемой "Флотилии свободы".