Դեսպան. 2010-ը հայ-ամերիկյան բեղմնավոր համագործակցության տարի էր
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչը, շնորհավորելով հայ ժողովրդին գալիք ամանորյա տոների առիթով, հույս է հայտնել, որ  2011 թվականը կլինի խաղաղության, երջանկության և բարեկեցության տարի Հայաստանի բոլոր ընտանիքների համար:
«Սիրելի հայ ժողովուրդ, թույլ տվեք սրտանց շնորհավորել ձեզ գալիք ամանորյա տոների առիթով:
2010 թվականը հայ-ամերիկյան հարաբերություններում նշանավորեց բեղմնավոր համագործակցության ևս մեկ տարի, որը ընթացքում Նախագահ Սարգսյանը պաշտոնական այցով եղավ Միացյալ Նահանգներում, իսկ ԱՄՆ պետքարտուղար Քլինթոնն այցելեց Հայաստան: Հուսով եմ, որ առաջիկա տարում այս կապերն առավել կամրապնդվեն ու մեր համագործակցությունը կշարունակի ծաղկում ապրել:
Ուզում եմ իմ խորին շնորհակալությունը հայտնել հայ ժողովրդին այս գեղեցիկ երկրի բոլոր ծայրերում ինձ ցուցաբերած առանձնակի ջերմության ու հյուրընկալության համար: Ամերիկյան դեսպանությունում մեզ բոլորիս համար իրապես պատիվ է, որ ապրում և աշխատում ենք Հայաստանում:
Հուսով եմ, որ 2011 թվականը կլինի խաղաղության, երջանկության և բարեկեցության տարի Հայաստանի բոլոր ընտանիքների համար:
Շնորհավոր Նոր տարի և Սուրբ Ծնունդ», - ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան տարածած հաղորդագրության համաձայն` ասել է Մարի Յովանովիչը:

Ambassador of U.S. to Armenia Marie Yovanovitch congratulating the Armenian people on the New Year expressed the hope that year 2011 will be a year of happiness and prosperity for the Armenian people.
“Dear Armenian people!
Let me congratulate you on the New Year.
2010 marked another positive year in Armenian-American relations, highlighted by President Sargsyan’s visit to the U.S. and Secretary of State Clinton’s visit to Armenia. I hope that the coming year will strengthen these ties, and our partnership will continue to flourish.
I want to express my deep appreciation for the extraordinary warmth and hospitality the Armenian people have shown me in every part of this beautiful country. For all of us at the American embassy, it is truly an honor to live and work in Armenia.