Դեսպան. 2010-ը հայ-ամերիկյան բեղմնավոր համագործակցության տարի էր
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչը, շնորհավորելով հայ ժողովրդին գալիք ամանորյա տոների առիթով, հույս է հայտնել, որ  2011 թվականը կլինի խաղաղության, երջանկության և բարեկեցության տարի Հայաստանի բոլոր ընտանիքների համար:
«Սիրելի հայ ժողովուրդ, թույլ տվեք սրտանց շնորհավորել ձեզ գալիք ամանորյա տոների առիթով:
2010 թվականը հայ-ամերիկյան հարաբերություններում նշանավորեց բեղմնավոր համագործակցության ևս մեկ տարի, որը ընթացքում Նախագահ Սարգսյանը պաշտոնական այցով եղավ Միացյալ Նահանգներում, իսկ ԱՄՆ պետքարտուղար Քլինթոնն այցելեց Հայաստան: Հուսով եմ, որ առաջիկա տարում այս կապերն առավել կամրապնդվեն ու մեր համագործակցությունը կշարունակի ծաղկում ապրել:
Ուզում եմ իմ խորին շնորհակալությունը հայտնել հայ ժողովրդին այս գեղեցիկ երկրի բոլոր ծայրերում ինձ ցուցաբերած առանձնակի ջերմության ու հյուրընկալության համար: Ամերիկյան դեսպանությունում մեզ բոլորիս համար իրապես պատիվ է, որ ապրում և աշխատում ենք Հայաստանում:
Հուսով եմ, որ 2011 թվականը կլինի խաղաղության, երջանկության և բարեկեցության տարի Հայաստանի բոլոր ընտանիքների համար:
Շնորհավոր Նոր տարի և Սուրբ Ծնունդ», - ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան տարածած հաղորդագրության համաձայն` ասել է Մարի Յովանովիչը:

Посол США в РА: 2010 год был годом плодотворного сотрудничества
Посол США в Армении Мари Йованович в своем поздравительном послании армянскому народу в связи с наступающими новогодними праздниками выразила надежду, что 2011 год будет годом мира, счастья и процветания для всех армянских семей.
В послании Мари Йованович отмечается, что армяно-американские связи в 2011 году еще более укрепятся и сотрудничество продолжит развиваться.
«2010 год в армяно-американских отношениях был еще одним годом плодотворного сотрудничества, в течение которого президент Армении Серж Саргсян посетил США с официальным визитом, а госсекретарь США Хиллари Клинтон побывала в Армении», - говорится в послании, распространенном пресс-службой посольства США.
Посол США выразила также свою глубокую признательность армянскому народу за особые теплоту и гостеприимство, проявленные к ней во всех уголках «этой красивой страны».
«Для всех нас в американском посольстве является честью жить и работать в Армении», - отмечается в поздравлении посла.