Մ. Մինասյան. 2011-ին Հայաստանը կունենա լուրջ տնտեսական առաջընթաց
Անցնող տարին նախորդից տարբերվում է նրանով, որ Հայաստանում հաջողվեց կանգնեցնել տնտեսական անկման պրոցեսը, և եթե բյուջեով նախատեսվում էր այս տարի ապահովել 1,2 տոկոս աճ, ապա 11 ամսվա արդյունքներով արդեն կա 2,6 տոկոս աճ: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Մկրտիչ Մինասյանը:
Պատգամավորի խոսքերով` վիճակը կայունացել է, ինչը հնարավորություն է ստեղծում հաջորդ տարվա համար տնտեսական աճ ապահովելու և սոցիալական խնդիրները լուծելու:
Մ. Մինասյանը 2009-ը բնորոշեց որպես սոցիալ-տնտեսական և ֆինանսական ճգնաժամի տարի, իսկ 2010-ը` կայունացման ժամանակահատված: 2011-ին, ըստ ԱԺ պատգամավորի, Հայաստանը կունենա լուրջ տնտեսական առաջընթաց:
«Հանրապետության նախագահն առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձնում սոցիալական ոլորտին, հենց այդ պատճառով էլ այս ծանր տնտեսական ժամանակահատվածում սոցիալական ոլորտի հատկացումները չնվազեցին, այլ` ավելացան»,- ասաց Մ. Մինասյանը:

В 2011 году в Армении ожидается серьезный экономический прогресс
В Армении удалось в 2010 году остановить процесс экономического спада и обеспечить по итогам 11 месяцев 2,6% рост. Об этом заявил сегодня журналистам представитель парламентской фракции Республиканской партии Армении Мкртич Минасян.
По словам депутата, ситуация стабилизировалась, что создает возможность для обеспечения экономического роста и решения социальных проблем.
М.Минасян охарактеризовал 2009 год как год социально-экономических и финансовых потрясений, а 2010 год – как период стабилизации. В 2011 году, по словам депутата, в Армении будет зафиксирован серьезный экономический прогресс.
«Президент государства уделяет особое внимание социальным вопросам, именно по этой причине в этот сложный экономический период ассигнования социальной сфере не были сокращены, а наоборот, увеличились», - сказал М.Минасян.